Kodėl kategoriškai negalima grasinti skyrybomis?

Šeimyniniuose barniuose moterys dažnai grasina vyrams skyrybomis. Tačiau žodis “skyrybos” santykiuose – neleistinas. Tabu.

Įsivaizduokite, kad paėmėte aštrų peilį ir iš visų jėgų brūkštelėjote juo sau per ranką. Kas bus toliau, manau, aiškinti nereikia. Maždaug tas pats, tik emociniame lygmenyje, ištinka šeimą, kai kažkas joje ištaria: “Aš noriu skyrybų!”

Ir nėra reikšmės, kiek rimti tie ketinimai, nesvarbu ar tuos žodžius žmogus ištarė sąmoningai, ar jausmų impulso paskatintas. Pirmasis “pjūvis” mūsų minėtu peiliu jau padarytas ir dabar, jei norėsite viską gražinti atgal, prireiks nemenkų psichologinių pastangų ir vėlgi – laiko bei energijos.

Neatsitiktinai islame, kad išsiskirtum, pakanka tris kartus ištarti žodį “talak”. Šiuolaikinis pasaulis, žinoma, pakoregavo procedūrą ir tuose kraštuose, tačiau iki šiol kiekvienas tikintysis žino, kad prieš Dievą viskas liko kaip anksčiau. Susimąstykite apie tai. Šimtus metų… Pakako vieno žodžio… Juk tai apie kažką byloja?

Susipyko, įsižeidė, pagrasino skyrybomis, “nuleido garą”, susitaikė, sugulė į lovą ir galvoja, kad viskas liko kaip buvo.

Ne, šis tas pasikeitė. Jūs pramušėte skylę laive, dabar jūsų šeima – kaip durys be spynos. Antrasis grasinimas išvers ir pačias duris, o trečiasis – sugriaus visą namą.

O paskui: atvėsę jausmai, neištikimybė, giminaičių kišimasis į jūsų šeimos gyvenimą, išsekę šeimos pinigų šaltiniai (šeimos juk daugiau nebėra, reiškia, ir pinigai jai nereikalingi), bendro vaiko ligos.

Dėl to visada sakau moterims (tas pats, žinoma, tinka ir vyrams): niekada netarkite “Viskas – tai skyrybos”. Sakykite, kad jums skaudu, kad jūs nusivylusios, svaidykitės lėkštėmis (nors mano požiūriu tai pasibjaurėtina), bet neištarkite būtent šių žodžių. Jie turi išties sakralinę prasmę.

Mylintys ir seniai šeimose gyvenantys žmonės, laikui bėgant, patys tai supranta. Aš savo laiku supratau ir nuo to momento žinau: viskas, kas tik norite, bet žodis “skyrybos” – tabu. Ištarti jį galima tik tada, kai jau išties – viskas, taškas.

Grasinti skyrybomis – žema ir niekšiška. Galbūt ir jūs kada nors tai suprasite.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *