Kodėl komplimentų sakymas yra svarbus poros santykiuose?

Tu nerealus; tu nereali; aš žaviuosi tavo sugebėjimu šokti; tavyje daug švelnumo, man tai vienas nuostabiausių tavo bruožų; tavo balso tonas kerintis; tavo šypsena ir juokas tokie nuoširdūs, verčia šypsotis ir juoktis kartu; tavo prisilietimai kupini meilės ir rūpesčio, man tai yra kažkas nuostabaus; turi daug tvirtybės, dievinu šią tavo savybę;…

Kada paskutinį kartą girdėjote komplimentą iš savo antrosios pusės? Tikiuosi pakankamai nesenai. O kada jį pasakėte savo brangiausiam ar brangiausiai? Tikiuosi, kad taip pat pakankamai nesenai. Jei pasirinkote būti su žmogumi gal net visą likusį gyvenimą, matyt jis yra to vertas.

Matyt jis ar ji turi krūvą puikių savybių, kurios jus žavi. Greičiausiai jis ar ji bent kartkartėm padaro kažką, kas jus nustebina, pralinksmina, priverčia didžiuotis. Turbūt ne kartą sau pagalvojote „o, jis buvo nuostabus, kai taip pasielgė“, „ji žavinga, kai taip šypsosi žiūrėdama į mane“. Tikiuosi, kad ne tik pagalvojote, bet ir pasakėte tai garsiai. Ir ne tik pasakėte, bet  išgirdote kažką panašaus iš savo antros pusės ir mokėjote tai priimti.

Jei taip, toliau galite ir neskaityti, komplimentų pamoką jūs jau išmokote. O jei nepasakėte ar nesugebėjote priimti, tada kviečiu apžvelgti, kodėl komplimentų sakymas yra svarbus poros santykiuose.

Paprastai mes visi mėgstame komplimentus. Na kas gali būti maloniau, nei išgirsti kažką gražaus apie save? O jei tai nuoširdžiai pasako mūsų mylimas ir branginamas žmogus, meilė jam ar jai dar labiau sustiprėja. Todėl pirma noriu pakalbėti apie komplimento priėmimą. Yra ne vienas žmogus, kuriam sunku priimti komplimentą. Man buvo kaip tik taip, kol neišmokau to daryti. Paprastai tokį nesugebėjimą sąlygoja žema savivertė – „Na ką jūs, čia niekis, nieko aš čia tokio nepadariau.“ , „Oi, aš čia taip skubėdama susišukavau, esu tikra, kad visa išsidarkiusi“. Vyrai dažniausiai apskritai tyli. Aš ilgai tikėjau mitu, kad toks komplimento nepriėmimas demonstruoja mano kuklumą ir kad tai yra puiki savybė skatinanti žmones dar labiau manimi žavėtis. Oi kaip aš klydau!

Nepriimdami komplimento paprastu nuoširdžiu „ačiū“ mes niekais nuleidžiame kito žmogaus pastangas jį pasakyti. Tai tas pats kaip žmogaus akivaizdoje išmesti ką tik jums jo įteiktą dovaną. Žema savivertė turi įdomų aspektą. Ji – tik viena monetos pusė. Antra pusė yra puikybė ir išdidumas, net jei žmogus iš šalies atrodo kuklus ir nusižeminęs. Toks jau tas žmogaus protas –  jis, kaip ir visa šioje egzistencijoje, siekia pusiausvyros. Jei pusiausvyra yra sveikas pasitikėjimas savimi ir savęs priėmimas, tai žema savivertė nusveria svarstykles į vieną pusę. Žmogaus esybei nelieka nieko kito kaip tik kompensuoti šį disbalansą ir tada kitoje pusėje ji padeda priešingą savybę – išdidumą. Taigi, sekantį kartą išgirdę komplimentą, nusišypsokite ir pasakykite „ačiū“. Priimkite dovaną ir padarykite du žmones laimingus – tą kuris pasakė apie jus kažką gražaus ir save.

Svarbiausia komplimento išsakyme yra nuoširdumas. Nėra taisyklių kaip suformuluoti ir pateikti komplimentą. Jei jis tikras, net pusę laiko pramykus ar pasakius kažką panašaus į „man tavo balsas, net nežinau kaip išsireikšti, na kažkas tokio, kai girdžiu“ yra viskas ko reikia. Moters trumpas „man gera šalia tavęs“ gali pakylėti vyrą iki dangaus.

Komplimentai turi gydomą poveikį. Net į nesutarimus įpynus vieną kitą komplimentą galima daug lengviau praeiti kritinius momentus ir atrasti taiką. Žinoma, tai nėra lengva padaryti, ypač kai pagauna jausmų įkarštis, tačiau esant lengvam nesusipratimui visada, jei įmanoma, pastebėkite ir gerąsias partnerio puses bei jas išsakykite, pvz „Mes buvom susitarę, kad sutvarkysi tuo dokumentus ir aš jau visą mėnesį prašau, kad to imtumeisi. Mane žavi, kaip paprastai tu greitai padarai viską, ką sutariam. Ar yra kažkas dėl ko negali imtis dokumentų?“  Tokie teigiami žodžiai nuima dalį emocinio spaudimo ir abu partneriai būna labiau linkę rasti kompromisą ar sprendimą nei vienas iš kito girdėdami tik kaltinimus ar nepasitenkinimą.

Nedaug kas galėtų pasigirti, kad augdami girdėjo daugiau pagyrimų ir komplimentų nei kritikos ir pašaipų. Tokios augimo ir brendimo sąlygos daugelyje žmonių suformavo nemeilę sau ir savęs nuvertinimą. Komplimentai – puiki priemonė porai užpildyti vienas kitame susidariusį palaikymo ir įvertinimo trūkumą. Juk daug lengviau susitvarkyti su kartais ne itin lengva ir malonia kasdienybe, kai žinai, kad yra kažkas, kas tave  palaiko ir išsako tą palaikymą garsiai.

Aš savo ruožtu linkiu, kad su savo antra puse padarytumėte sprendimą bent kartą į dieną pasakyti vienas kitam kažką gražaus. Kuo dažniau tai darysite, tuo bus lengviau ir paprasčiau. Ir netiesa, kad per dažnai sakomi žodžiai netenka savo vertės. Jei jie yra nuoširdūs ir tikri tai ir po šimtojo karto išlaiko savyje gyvą vibruojančią energiją.

Komplimentų, šiltų žodžių sakymas. Net jeigu ir nusprendėte nuo dabar pradėti sakyti daugiau komplimentų, to neįvilkus į disciplinos ir periodiškumo rūbą, susidursite su „Naujų metų pasižadėjimo“ efektu. Tad jei norite, kad naujas norimas elgesys atsirastų ir neliktų vien gerais ketinimais, turite tiksliai nusistatyti, kiek komplimentų per dieną sakysite. Kad nebūtų atmetimo reakcijos, rekomenduoju sakyti vieną komplimentą per dieną ir vakare kalendoriuje pasižymėti atlikimą.

Kitas variantas porai – pažaisti su komplimentų pratimu: numatote 3 minutes pageidautina ta patį laiką (rytas, vakaras, dienos metu) kas dieną ir sakote vienas kitam po 1-2 komplimentus. Pažaiskite su komplimentų sakymu minimum 2 savaites – po to sakyti komplimentus taps žymiai paprasčiau ir lengviau.

Komplimentų, šiltų žodžių priėmimas. Jei kartais ar dažnai nesugebate priimti komplimentų, šiltų žodžių:

Per komplimentų sakymo pratimą visiškai atsipalaiduokite ir leiskite šiltiems žodžiams prasiskverbti kuo giliau. Leiskite komplimentams prasisunkti iki giliausių jūsų esybės kampelių. Neskubėkite.

Jei tai nepadeda – problema gilesnė ir metas pas mane į konsultaciją. Teks tvarkyti giluminius įsitikinimus ir emocines žaizdas.

Komplimento sustiprinimas. Vyrai, yra gudrybė kaip moterį išmušti iš pusiausvyros nuoširdžiu komplimentu… Nuoširdus komplimentas yra gerai, bet pagražintas nuoširdus komplimentas – dar geriau. Paslaptis tame, kad moterys pagražintus, sustiprintus komplimentus priima ne kaip melą, bet su didžiuliu pasigardžiavimu nuryja ir laukia dar. Kaip sustiprinti komplimentą? Tam yra naudojami tokie žodeliai: „tu tokia…“, „tu visada …“, „tu nerealiai ….“ ir t.t..

Tad vietoje to, kad pasakytumėte jai „tu šiandien gražiai atrodai“, įpinkite komplimentų sustiprintojus, pav. „tu šiandien tokia graži“ arba „tu visada tokia nerealiai graži“. Kita gudrybė, kai sakote šiltus, gražius žodžius – žiūrėkite jai į akis ir nepagailėkite nuoširdžios galingai išreikštos susižavėjimo emocijos savo balso tone.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *