Kodėl naudinga liesti pilvą nėštumo metu

Yra žinoma, kad fizinis motinos ir vaiko kontaktas yra labai svarbus norint užmegzti glaudų ryšį. Kūdikis gali jausti ir atpažinti prisilietimą būdamas įsčiose (kai mama glosto pilvą). Tyrimas atliktas naudojant trimatį ultragarsinį stebėjimą, kurio metu mokslininkai stebėjo vaikus intrauterinio vystymosi stadijoje. Paaiškėjo, kad vaikai, reaguodami į mamos prisilietimą prie pilvo, bandė pasiekti gimdos sienelę.

Beje, atlikdami tyrimą mokslininkai stebėjo vaiko reakciją, kai kiti žmonės palietė mamos pilvą. Stipriausia vaiko reakcija buvo mamai palietus pilvą. Tėvo ar svetimo žmogaus prisilietimas neturėjo tokio poveikio. Be to, vaikas į svetimo žmogaus prisilietimą reaguodavo audringiau. Kitaip sakant, jis suprato, kas liečia pilvą. Tai taip pat paaiškina, kodėl mamos dažnai jaučia, kaip kūdikis juda, o kiti to nepastebi.

Dr. Viola Marks iš Dandžio universiteto komentuoja: „Nėštumo metu mamos spontaniškai ir dažnai nesąmoningai liečia savo pilvą. Tai būdas bendrauti su kūdikiu. Bet koks tokio pobūdžio stimuliavimas yra naudingas vaisiaus vystymuisi, ryšio su tėvais formavimuisi“. Taip pat žinoma, kad kūdikiai įsčiose reaguoja į mamos pokalbius, o tai padeda atpažinti jos balsą po gimimo.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *