Kodėl niekada neturėtumėte palikti nešvarių indų kriauklėje

Daugelis ignoruojame krūvas nešvarių indų kriauklėje, teisindamiesi, kad reikia leisti jiems atmirkti. Idėja ta, kad pamirkius indus šiltame vandenyje, aptirps, suskaidys prilipęs maistas, todėl juos bus lengviau išvalyti, kai pagaliau pajusite motyvaciją plauti indus.

Toks pasiteisinimas atidėti namų ruošos darbus po ilgos ir sunkios darbo dienos gali atrodyti viliojantis, tačiau šis įprotis padaro daugiau žalos nei naudos. Indų mirkymas padaro juos dar nešvaresniais.

Kuo ilgesniam laikui paliekate neplautus indus kriauklėje, tuo daugiau laiko ant jų turi augti mikrobai. Tai ypač aktualu, jei patiekalus paliekate marinuotis šiltame vandenyje, kuris greitai pavirta bakterijų sriuba.

Kenksmingų mikrobų jūsų kriauklėje gali atsirasti iš įvairių šaltinių. Jeigu gaminote patiekalus iš žalios mėsos ar jūros gėrybių, ant jūsų peilių ir pjaustymo lentelės gali atsirasti tokių bakterijų, kaip E. coli arba salmonelės. Tokiais atvejais geriau iš karto išplauti potencialiai užterštus indus, kad neplistų patogeninės bakterijos. Mikrobų taip pat gali atsirasti ant vaisių, daržovių, pieno produktų, ant jūsų rankų ir netgi ant kriauklės vamzdžių.

Jūsų virtuvės kriauklėje nedidelis kiekis bakterijų gali labai greitai daugintis. Kriauklė – tai šilta, drėgna aplinka, užpildyta maistinėmis medžiagomis iš maisto likučių. Kitaip tariant, tai yra ideali mikrobų dauginimosi terpė.

Kad ir kokiais vangiais jaustumėtės po vakarienės, reikia vis dėlto kuo greičiau išplauti indus, kad užkirstume kelia bakterijų dauginimuisi. Jeigu nenaudojate indaplovės, vandenį iš čiaupo paleiskite kiek galima karštesnį ir plaukite indus su dideliu kiekiu ploviklio. Kuo dažniau keiskite kempines, kadangi jos taip pat gali tapti puikia mikrobų veisimosi terpe.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *