Kodėl vyras ir žmona nustoja vienas kitą suprasti

Užvakar vėl teko padirbėti vertėja. Manote, įgijau naują profesiją? Anaiptol. Konsultuodama poras, aš reguliariai verčiu į suprantamą kalbą jausmus, išgyvenimus, skausmą, kurį jaučia sutuoktiniai. Suaugę žmonės, kalbėdami ta pačia kalba, kažkuriuo momentu paprasčiausiai nustoja vienas kitą suprasti.

Įsivaizduokite situaciją. Į konsultaciją ateina sutuoktinių pora, drauge išgyvenusi daugiau kaip penkis metus. Sutuoktiniai abu iš eilės ima pasakoti apie problemą, apie susikaupusį pyktį vienas kito atžvilgiu, apie pretenzijas. Dažniausiai pradeda žmona.

Moteris pasakoja, kad jai nepatinka, ką jaučia, kaip bendrauja su vyru, kaip jis jos nesupranta, nevertina. Žmona aiškina, kad labai daug laiko skiria šeimai ir vaikams, visas jos laikas – vien rūpesčiai. Stengiasi laiku pagaminti šviežią maistą, stengiasi, kad būtų švaru ir jauku. Laksto į vaikų darželį su mažaisiais, paskui – į mokyklą su jau paaugusiais. Padeda ruošti namų darbus vienam, įvairius darbelius – kitam. O vakarais, pamaitinusi visus vakariene, mirtinai pavargusi, krinta į lovą.

O iš artimųjų nesulaukia nei padėkos, nei pagalbos. Nuvertinimas!

Moteris pervargo. Jaučia nuoskaudą ir nusivylimą vyru. Ji nori leisti laiką drauge, kaip anksčiau, nori dėmesio ir dovanų. Nori meilės ir susižavėjimo žodžių.

Tačiau nieko tokio nėra, viskas pasibaigė. Visa tai transformuojasi į pretenzijas, reikalavimus, atakas prieš vyrą, skandalus, riksmus ir nuolatinę įtampą šeimoje.

Vyras sėdi, klausosi… Kai ateina eilė kalbėti jam, pradeda pasakoti, kad praktiškai visą savo laiką skiria pinigams uždirbti. Jis – vienintelis šeimos maitintojas. Vyras išlaisvino žmoną nuo būtinybės dirbti, kad ji užsiimtų namais ir vaikais. Jis dirba labai nervingą, morališkai išsekinantį darbą. Ir kai vakare, pavargęs sugrįžta namo, jam norėtųsi ten rasti laimingą ir gražią moterį, o realybėje pareina pas nusiplūkusią, piktą furiją. Namuose jis svajoja apie tylą ir ramybę, gal dar apie gerą seksą. Rezultatas – nusivylimas žmona, pačiu šeimyniniu gyvenimu. Vyras nebemato žmonoje moters. Pasakyti to tiesiai – nesiryžta.

Rezultatas: tarp sutuoktinių išaugo tarpusavio nesupratimo ir šalčio siena. Jie daugiau nesupranta vienas kito. Atitolo vienas nuo kito.

Kaip galima būtų jiems padėti? Kaip sugrąžinti į santykius šilumą ir tarpusavio supratimą?

Būtina išsiaiškinti antrosios pusės poreikius ir jo meilės kalbą

Po moters agresijos, nepasitenkinimo ir atakų prieš vyrą kauke slypi troškimas drauge leisti laiką, jai norisi meilės ir susižavėjimo žodžių, mielų dovanėlių.

Žmona kalbasi su vyru trimis meilės kalbomis: laikas, dovanos, pagyrimai.

O vyras po savo atitolimu, šaltumu ir abejingumu slepia prisilietimų, aistringo sekso ir susižavėjimo poreikius. Jis kalba kitomis dviem meilės kalbomis: prisilietimai, pagyrimai.

Būtina pradėti kalbėtis su antra puse jos meilės kalba

Jei nuvažiuosite į užsienį ir kalbėsite savo kalba – niekas ten jūsų nesupras. Anglijoje reikia kalbėti angliškai, net jeigu jūs lietuvis. Tas pats ir šeimoje. Svarbu žinoti savo ir partnerio kalbas ir kalbėtis su antra puse jos meilės kalba.

Meilės kalbų iš viso priskaičiuojama viso labo penkios:

  • Laikas;
  • Pagalba;
  • Prisilietimai;
  • Pagyrimai;
  • Dovanos.

Kalbėkite su partneriu jo meilės kalba ir jums daugiau neprireiks vertėjų paslaugų.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *