Kodėl vyresnio amžiaus žmonės valgo mažiau

Tikriausiai visi turėjo močiutes, kurios visus aplinkinius vertė daug valgyti, bet tuo pačiu pačios valgė mažai. Su amžiumi pagyvenę žmonės dažnai praranda apetitą. Tai būdinga daugumai vyresnio amžiaus žmonių. Kodėl?

Australijos mokslininkai ištyrė, kaip senėjimas veikia apetitą. Pirmoji priežastis, kodėl žmonės senatvėje valgo mažiau, gali būti ta, kad vyresnio amžiaus žmonėms reikia mažiau kalorijų, nei jaunystėje. Jie sunaudoja 16-20% mažiau energijos. Su amžiumi žmonės ne taip aktyviai juda ir vadovaujasi labiau pamatuotu gyvenimo stiliumi. Be to, senėjimas mažina alkio lygį.

„Alkis buvo 25% (po naktinio badavimo) iki 39% (iškart po valgio) mažesnis”, – teigiama tyrime.

Didžiosios Britanijos specialistai irgi pabandė išsiaiškinti, ar jaunų ir senų žmonių apetitas skiriasi, ir kas tam turi įtakos. Jie atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 31 moteris nuo 21 iki 92 metų.

„Amžius ir lytis nepriklausomai įtakoja energijos suvartojimą. Subjektyvūs apetito vertinimai parodė, kad vyresnio amžiaus grupėse alkis, mėgavimasis maistu ir prognozuojamas maisto suvartojimas buvo žymiai mažesni”, – padarė išvadą mokslininkai.

Iš pat pradžių jie padarė prielaidą, kad prasto apetito priežastis gali būti hormonų lygio pokytis: padidėjęs PYY ir GLP-1, arba sumažėjęs grelino kiekis.

„Mūsų duomenimis, 80 metų amžiaus moterims gali padidėti PYY lygis po valgio (3-36), dėl ko gali sumažėti apetitas. Grelino ar acil-grelino koncentracija su amžiumi nesikeičia.”



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *