Kodėl žmonės būna neištikimi?

Kokios yra dažniausios susituokusių porų neištikimybės priežastys?

Žmonės išduoda dėl įvairių priežasčių: vienus traukia seksas „kairėje”, kiti nėra pasiruošę rimtiems santykiams poroje.

Ir vis dėlto sekso nepavadinčiau pagrindiniu neištikimybės motyvu. Iš savo terapinės patirties galiu padaryti tokią išvadą: dauguma žmonių neištikimybe nesąmoningai bando išspręsti savo santykių problemas.

Kokios tai problemos? Išskirčiau keletą pagrindinių.

Emocinio kontakto deficitas

Deja, tai patiria daugelis porų. Kai žmonės praranda emocinį ryšį, jų santykiai lėtai, tačiau užtikrintai juda į aklavietę. Emocinio kontakto stokos priežastis dažnai yra nesugebėjimas spręsti problemų. Paaiškinsiu pavyzdžiu: pora kartu gyvena 3 metus. Jų gyvenimas įžengė į rutinos ir pilkos kasdienybės stadiją, iškilo įvairių sunkumų, tačiau nei vienas, nei antras partneris nemoka teisingai konfliktuoti. Tokiu būdu jie abu nesąmoningai nusprendžia ignoruoti problemą. Tačiau tai, kaip visi žino, tik dar labiau pablogina situaciją. Partneriai vis labiau tolsta vienas nuo kito, o paskui kažkuris vienas iš jų pradeda ieškoti emocinio artumo už poros ribų.

„Mes jau seniai nutolome vienas nuo kito. Nebendraujame gilesnėmis temomis, nekuriame bendrų planų, nesidalijame išgyvenimais. Tačiau iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad santykiuose viskas tvarkoje. Ar verta panikuoti? – domisi viena iš pacienčių.

Baimė būti pažeidžiamam

Šiuo atveju partneriai nebijo konfliktų, noriai į juos veliasi. Tačiau jų kivirčai yra destruktyvaus pobūdžio, tiesa juose negimsta. Kiekvienas santykių dalyvis stengiasi įrodyti savo teisybę, kaltindamas kitą dėl jo daromų klaidų. Akivaizdu, kad toks požiūris į santykius neprisideda prie jų kokybiško vystymosi.

Šitokiu būdu kiekvienas iš partnerių ima vaidinti vaidmenį to žmogaus, kokiu jis iš tikrųjų nėra. Dėl to žmonės galutinai nutolsta vienas nuo kito ir pradeda ieškoti santykių už šeimos ribų.

Santykių iliuzija

Niekam ne paslaptis, kad pradiniame santykių etape žmonės įsimyli tam tikrą vienas kito įvaizdį. Ir čia visiškai nėra ko jaudintis, tai absoliučiai natūralus reiškinys. Tačiau laikui bėgant partneriai pradeda vis geriau pažinti vienas kitą, ir jiems prieš akis iškyla realus mylimo žmogaus paveikslas. Toliau gali būti du įvykių raidos variantai: priimti tai kaip duotybę arba išsiskirti.

„Su vaikinu esame kartu du metus. Iš pradžių viskas buvo gerai, tačiau pastaruosius kelis mėnesius gyvenu tikroje šoko būsenoje. Man atrodo, kad įsimylėjau visiškai kitą žmogų, ne tą, kurį dabar matau prieš save. Nežinau, ką daryti “, – dalinasi problema kita pacientė.

Daugeliui ši akistata su realybe išties yra išties labai skausminga. Žmonės nesusidoroja su nusivylimu, tačiau nėra pasirengę atvirai kalbėtis su partneriu apie iškilusią problemą. Šiuo atveju žmogus pasirenka variantą sukurti alternatyvius santykius už poros ribų.

Pagrindą čia sudaro žmogaus nepasiruošimas rimtiems santykiams ir nesugebėjimas priimti partnerio tokio, koks jis yra.

Priklausimybė nuo sekso

Būna atvejų, kai vienas iš partnerių yra visiškai realiai priklausomas nuo sekso. Jis nesugeba kontroliuoti savo priklausomybės, vėl ir vėl užmezga intymius santykius už šeimos ribų. Jis puikiaiusiai žino, kaip tai kenkia jo santuokai. Tačiau nieko negali su savimi padaryti.

„Mano buvęs vaikinas buvo priklausomas nuo sekso. Neištikimybė buvo labai dažna, aš daug verkiau ir nenorėjau jo paleisti. Tačiau po kurio laiko supratau, kad nesu pasirengusi skirti savo gyvenimo žmogui, kuris nenori rimtų santykių “, – pasakoja dar viena pacientė.

Kiekviena pora yra individuali ir ypatinga. Būtent todėl nesiimu diagnozuoti konkrečių problemų, prieš tai nepabendravęs su žmogumi. Tačiau, remdamasis savo terapine patirtimi, išskyriau šias kelias dažniausiai pasitaikančias neištikimybės priežastis.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *