bendravimas šeimoje

Liaukitės aiškinti vyrui, ką jis turi daryti

Bendravimo šeimoje kokybė – šeimos gerovės pagrindas. Svarbu ne tik suprasti šitą taisyklę, bet ir mokėti taikyti ją praktiškai – kiekvieną dieną.

Labai negatyvus yra toks bendravimo būdas, kai nurodinėjate vyrui ką, kaip ir kada jis turi daryti. Pavyzdžiui: “eik ir pagaliau tai padaryk!”, “gal jau pagaliau tu tai suremontuosi?!”, “kiek galima atidėlioti, pradėk pagaliau veikti” ir t.t. Tokios bendravimo schemos vyras dėl savo psichologinių ypatumų nesupranta, jau nekalbant apie tai, kad joje nėra nė lašo pagarbos vyrui ir moteriškos išminties.

Kai pradedate bendrauti su vyru nurodymų ir paliepimų forma, tokio dialogo variantų gali, žinoma, būti daug ir įvairių, tačiau visi jie susiveda į du pagrindinius: arba vyras tvirtai (griežtai, grubiai, netgi chamiškai) atsikirs į jūsų įsakymą, jog jis pats žino, ką jam daryti, arba (rečiau pasitaikantis variantas) bus priverstas sinchronizuotis ir įjungti savo asmenybės “moterišką” dalį – pradės teisintis ar puls į isteriją, emocijas ir eis vykdyti įsakymo – taps banaliu vykdytoju.

Psichologiškai brandžiam vyrui labai svarbu jaustis kūrėju ir pačiam priimti sprendimus bei juos realizuoti. Psichologiškai brandžiai moteriai protingiau paaiškinti vyrui, kam jam reikia to, ką jis nuspręs (ar nenuspręs) daryti – būtent taip ji įžiebia jame įkvėpimo kibirkštį, įkvepia veiksmams, motyvuoja augti ir tobulėti.

Moteris poroje atsakinga už turinį. Vyras pastatė namą, moteris sukuria jame jaukumą. Ji tarsi nupiešia vyrui vienokio ar kitokio jo veiksmo, situacijos turinį. Jis tą vaizdinį įrėmina, suteikia tam moters jam padovanotam turiniui formą. Jis atsakingas už formą, moteris – už turinį. Vyras atsako už veiksmus ir sprendimus, moteris – už procesus ir būsenas. Šitokiu būdu jiedu bendrai kuria savo šeimyninę laimę.

Moteriai kur kas parankiau mokėtu nukreipti savo dėmesį į save ir savo sugebėjimą “užsipildyti”, būti pilnaverte moterimi, užuot aiškinus vyrui, kaip jis turi būti vyru. Nėra jokios prasmės rungtyniauti su vyru formų srityje, kur kas protingiau padovanoti jam turinį – meilę.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *