Liaukitės kaulyti meilės

Kaipgi pasireiškia šitas “kaulijimas”? Jei siekiate padėti visiems iš eilės, neatsižvelgdamos į savo reikalus – gausiems draugams, giminaičiams, partneriui – ir puikiai jaučiatės būtent dėl to reikalingumo jausmo, dėl aplinkinių dėkingumo ir tuo pat metu nukenčia jūsų interesai ir negalite pasakyti žmogui “ne”.

Dar šis reiškinys gali pasireikšti tuo, kad visada inicijuojate bendravimą su konkrečiu žmogumi, o jis nerodo iniciatyvos. Arba jūs ir tiktai jūs planuojate “svarbius pokalbius” apie jūsų santykius. Arba sukate galvą, kaip gi dar būtų galima nusipelnyti, užsitarnauti, pritraukti, išlaikyti žmogaus dėmesį. Stengiatės uždirbti pinigų, kad patenkintumėte mylimo žmogaus poreikius, o jam ir taip visko užtenka. Atsisakėte asmeninio gyvenimo ir pasinėrėte į darbus, kad užsitarnautumėte viršininkų palankumą.

Arba, kaip kitados atsitiko man, ant jūsų kunkuliuojančios energijos laikosi absoliučiai viskas – ir suartėjimas, ir tolimesnis santykių vystymasis, o partneris arba “teikiasi” priimti, arba “atstumia” visas jūsų iniciatyvas.

Štai čia pats laikas sustoti ir šį tą suvokti. Juk tai ne jus myli, tai jūs mylite save kitame žmoguje. Labai tiktų palyginimas su šuniuku, kuris prieina prie šeimininko ir aktyviai baksnoja nosį į jo ranką – “paglostyk mane”.

Puiku, kai moki ko nors paprašyti iš partnerio – dėmesio, rūpinimosi, pagalbos ir t.t., tai – būtinas kupinų tarpusavio pasitikėjimo santykių elementas. Puiku, kai moteris irgi rodo iniciatyvą santykiuose, tiek jų pradžioje, tiek vėliau, ar inicijuoja seksą, kai yra noro, o nevaidina “Sniego karalienės” iš principo. Pagalba kitiems – apskritai viena iš svarbiausių vertybių. Tačiau čia svarbu lauku pastebėti proporcijas. Visiškai gali būti, kad jau pradėjote siekti meilės per nežabojamą pagalbą, gundymą, seksą, nuolaidas, vienpusišką iniciatyvą ir t.t.

Kodėl taip daryti blogai?

  • Tokie santykiai pagimdo begalę iliuzijų, o paskui – nusivylimų;
  • Šis metodas nepajėgus jūsų pasotinti, nesuteikia gilaus pasitenkinimo;
  • Galite pernelyg nutolti pati nuo savęs. Ta prasme – nuo savo vertybių ir poreikių, galite nugyventi ne savo gyvenimą;
  • Labai dažna pasekmė – prarastas atsparumas, tikėjimas savo kaip asmenybės verte, apatija.

Nuo ko pradėti, kad ištaisytumėte situaciją?

Na, apskritai, pokyčiai jau prasidėjo, jei atkreipėte dėmesį į šio teksto antraštę ir perskaitėte iki šios vietos. Reiškia, jau pajėgiate suprasti, kas su jumis dedasi. Jei supratote, kurioje vietoje darote klaidą, pradėkite stebėti save, dažniau užduokite sau klausimą: “Kodėl aš dabar tai darau?” Toliau – jūsų pačių reikalas – palikti viską kaip yra, bet dabar jau sąmoningai, prisiimant atsakomybę už savo pasirinkimą ir jo pasekmes, arba surizikuoti atsisakyti meilės surogato ir, galbūt, šiek tiek pabadavus gydomaisiais tikslais, apsivalius nuo šlako ir toksinų, išmokti labiau save vertinti, neatlikti santykiuose visų darbų – ir už save, ir už partnerį. Ir paragauti, pagaliau, tų be galo skanių ir maistingų patiekalų, kuriuos gamina tikros meilės virtuvė.

Savo laiku susikimštas į save surogato kiekis man dabar kelia pasišlykštėjimą. Ir tai puiku. Gautas patirtis, jaučiamas pasibjaurėjimas man dabar leidžia būti atidesnei, jautresnei, išrankesnei, dabar aš žymiai stipriau save gerbiu. Ko tik nesuvalgysi, jei esi alkana, klysti – nėra kvaila. O štai ir toliau kartoti klaidas – štai kas kelia, švelniai tariant, įvairių nemalonių klausimų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *