Maistinės kandys jūsų nebetrikdys: išbandyti sprendimai prieš kenkėjus

Maisto kandys yra nedidelis pilkai rudas vabzdys švelniais sparnais. Jo dydis dažniausiai neviršija vieno centimetro, todėl šio kenkėjo iš karto aptikti neįmanoma. Paprastai šeimininkai jo buvimą pastebi tik tada, kai jis jau būna apsigyvenęs namuose.

Norint išvaryti šį nepageidaujamą svečią, ne visada būtina griebtis cheminių priemonių. Panašiai kaip ir kovojant su drabužių kandimis, verta išbandyti natūralius metodus, kurie yra ne tik veiksmingi, bet ir saugūs šeimos nariams.

Iš kur atsiranda maistinės kandys

Dažnai nesąmoningai kandžių į namus parsinešame kartu su maistu iš parduotuvės. Taip gali nutikti, nes kartais jie laikomi ne idealiomis sąlygomis ir vabzdžiai gali atsidurti pakuotės viduje. Kad to išvengtumėte, turėtumėte vengti pirkti maisto produktus su pažeistomis pakuotėmis, kuriose yra skylių.

Į butą kandys taip pat gali patekti per atvirus langus, ypač vasaros laikotarpiu, kai patalpos dažnai vėdinamos.

Patartina nepalikti atvirų maisto produktų ant virtuvės paviršių ir spintelių. Geriausia palaidus maisto produktus laikyti sandariai uždarytuose induose arba specialiose talpyklose. Taip pat svarbu reguliariai valyti sunkiai prieinamas vietas ir plyšius, kad spintelėse nesikauptų maisto likučiai ir vabzdžiai.

Naminės priemonės, kaip atsikratyti maistinių kandžių

Jei namuose aptikote kandžių, išlikite ramūs. Šią problemą galima išspręsti naudojant natūralius kvapus, kurie atbaido šiuos kenkėjus.

Norėdami kovoti su maistinėmis kandimis, išbandykite toliau nurodytus būdus:

vanilę,

apelsinų arba citrinų,

eukaliptų arba levandų.

Šių vaisių gabalėlius arba medvilninius diskelius, pamirkytus eteriniuose aliejuose su minėtais kvapais, padėkite į spintas ir laukite, kol kandys paliks namus.

Kitas veiksmingas būdas – naudoti actą, ypač obuolių sidro actą. Supilkite jį į nedidelius indelius ir išdėliokite virtuvėje, ant darbo paviršių ir spintelių.

Acto kvapas pritrauks kandis, kurios įlįs į dubenėlius ir negalės ištrūkti.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *