Manipuliavimo frazės

Manipuliavimo frazės, naudojamos siekiant įgyti jūsų pasitikėjimą

Psichologas įvardijo 10 manipuliatorių frazių, pagal kurias juos galima atpažinti.

Tikriausiai kiekvienam žmogui yra tekę atsidurti situacijoje, kai pašnekovas įtikinėjo be jokių argumentų ir įkvėpė pasitikėjimo, grąžindamas pokalbį norima linkme. Ir visa tai neaišku kodėl ir kaip.

Svarbu tik tai, kad pašnekovas sąmoningai ar nesąmoningai manipuliavo jumis, naudodamas tam tikras frazes, tam tikrą strategiją, kad nukreiptų pokalbį savo naudai.

Kokias strategijas, kokias frazes naudoja manipuliatoriai, kad sukeltų pasitikėjimą jumis ir jus kontroliuotų, papasakojo psichologas Lachlanas Brownas.

Paglostymai ir komplimentai

Ar kada nors esate sulaukę netikėto komplimento, o kartais net netinkamo? Ar esate sulaukę komplimento iš žmogaus, kuris niekada anksčiau to nedarė?

Manipuliatoriai dažnai naudoja liaupses ir komplimentus, kad jus įsiteiktų. Tai leidžia jums pasijusti ypatingiems ir vertinamiems. O kas gi nemėgsta girdėti gerų žodžių apie save, tiesa?

Taip manipuliatorius pagauna jus netikėtai ir užmezga su jumis ryšį, todėl labiau tikėtina, kad juo pasitikėsite. Tai subtilus, bet veiksmingas būdas daryti įtaką jūsų sprendimams.

Taigi, kai kitą kartą kas nors jus netikėtai pagirs, akimirką suabejokite jo ketinimais.

Aukos vaidmuo

Pasak psichologo. jo buvęs kolega, nepriklausomai nuo situacijos, nuolat vaizduodavo save kaip auką, kartodamas tokias frazes kaip „Su manimi visada elgiamasi neteisingai“ arba „Kodėl taip nutinka tik man?“. Pagrindinė jo strategija buvo pelnyti užuojautą ir manipuliuoti situacijomis savo naudai.

Sukeldami simpatiją manipuliatoriai gali daryti įtaką jūsų veiksmams ir sprendimams, dažnai priversdami jus jaustis įpareigotiems padėti arba stoti jų pusėn.

Todėl kitą kartą, kai kas nors nuolat vaizduos esąs atstumtasis ar auka, psichologas pataria žengti žingsnį atgal ir įvertinti, ar tai nuoširdus pagalbos šauksmas, ar tik dar viena manipuliavimo taktika.

Svarbu atskirti empatiją nuo manipuliacijos – visų pirma dėl savisaugos.

Skubos jausmo kūrimas

Ar kada nors jums buvo pasakyta: „ Jei nesiimsite veiksmų dabar, ką nors prarasite!“ arba „Ši galimybė yra tik dabar“?

Manipuliatoriai stengiasi sukelti jums skubos jausmą, būtinybę kuo greičiau priimti sprendimą. Šis jausmas, baimė praleisti ar prarasti kažką vertingo gali užtemdyti jūsų apsisprendimą. Taip bus lengviau palenkti jus savo naudai.

Tai klasikinė manipuliavimo taktika, todėl neskubėkite priimti sprendimo ir prieš jį priimdami gerai pagalvokite. Kai būsite priversti priimti skubotą sprendimą, giliai įkvėpkite ir skirkite daugiau laiko.

Abipusiškumo naudojimas

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų yra girdėjęs tokias frazes: „ Kadangi aš tau padėjau, gal galėtum tai padaryti man?“. Taip veikia abipusiškumo principas, galingas manipuliatoriaus arsenalo įrankis.

Žmonės siekia teisingumo, todėl yra linkę atsilyginti paslaugomis. O manipuliatoriai naudojasi šiuo polinkiu, priversdami jus jaustis skolingais ir atsilyginti.

Ką nors dėl jūsų padarę, jie tikisi daug geresnio atsako. Kai kas nors bando priversti jus jaustis taip, tarsi būtumėte jam skolingi, nebijokite tuo suabejoti.

Dalijimasis „paslaptimis“

„Neturėčiau tau to sakyti, bet…“ arba „Tai tik tarp mūsų su tavimi…“. Šios frazės gali reikšti artimų, pasitikėjimu grįstų santykių pradžią. Arba jos gali būti manipuliatoriaus metodas priversti jus pasijusti ypatingu ir įsitraukusiu.

Dalijimasis „paslaptimis“ arba konfidencialia informacija dažnai naudojamas siekiant sukelti intymumo jausmą, net jei jo nėra. Manipuliatoriai, priversdami jus jaustis įsitraukusiu į ypatingą informaciją, įgyja jūsų pasitikėjimą.

Todėl, kai kas nors su jumis dalijasi „paslaptimi“, būkite atsargūs, pataria ekspertas. Reikia ne nepasitikėti žmonėmis, o elgtis išmintingai.

„Gaslighting“ (manipuliacijos, siekiant pakeisti kito asmens realybės suvokimą)

„Ar esate tikras? Manau, kad neteisingai prisimeni„ arba “Tu per daug jautrus „ – tai frazės, kurios yra klasikiniai gaslighting pavyzdžiai. Šia manipuliacine taktika siekiama priversti jus suabejoti savo suvokimu ir sveiku protu.

Jie iškraipo tiesą, neigia faktus ir manipuliuoja jūsų mintimis taip, kad pradedate abejoti savo atmintimi ir vertinimu. Tai atveria kelią jiems jus kontroliuoti ir manipuliuoti jumis.

Jie gali padaryti neįtikėtiną žalą jūsų savigarbai ir pasitikėjimui savimi, todėl tai yra viena pavojingiausių manipuliavimo taktikų.

Kai pastebėsite, kad abejojate savo atmintimi ar vertinimu, remdamiesi kito žmogaus primygtiniu reikalavimu, ženkite žingsnį atgal. Pasitikėkite savo patirtimi ir suvokimu – jie yra pagrįsti ir svarbūs.

Kaltės jausmas

Ar paliksi mane vieną?„ arba “Po visko, ką dėl tavęs padariau, tu taip į mane reaguoji?“. Tai frazės, manipuliuojančios jūsų emocijomis, verčiančios jus jaustis kaltu dėl to, kad nevykdote kito asmens norų.

Kaltės jausmas yra įprasta taktika, kurią naudoja manipuliatoriai, norėdami gauti tai, ko nori. Priversdami jus jaustis kaltais, jie gali paveikti jūsų veiksmus ir sprendimus, dažnai priversdami jus elgtis priešingai tam, ko iš tikrųjų norite.

Dėl šios emocinės manipuliacijos formos galite jaustis įkalinti ir įpareigoti vykdyti jų reikalavimus, net ir savo laimės sąskaita.

Kai kas nors bando priversti jus jaustis kaltais ir priversti daryti tai, ko nenorite, sustokite. Tai ne beširdiškumas, o pagarba jūsų pačių poreikiams. Gerai pasakyti „ne“, kai kas nors neatitinka jūsų norų ar poreikių.

Nekaltojo vaidmuo

„Nenorėjau tavęs įskaudinti“ arba „Nemaniau, kad tai tave įskaudins“. Šias frazes manipuliatoriai dažnai vartoja prisidengdami nekaltumu. Jie elgiasi taip, tarsi nė nenumanytų, kad savo veiksmais ar žodžiais jums pakenkė, taip atleisdami save nuo bet kokios atsakomybės.

Psichologijoje ši strategija vadinama „Darvo“ – tai neigimo, puolimo ir atvirkštinio aukos ir kaltininko akronimas. Tai yra gynybos mechanizmas, kurį manipuliatoriai naudoja siekdami išvengti kaltės ir išlaikyti kontrolę.

Ši taktika gali sukelti sumaištį ir priversti jus suabejoti, ar jų ketinimai iš tiesų buvo nekalti, ar manipuliatyvūs. Šis netikrumas dažnai suteikia jiems pranašumą, todėl žmonės tampa imlesni manipuliacijoms.

Kai kas nors apsimeta nekaltu, darydamas žalą, nepamirškite pasitikėti savo instinktais ir įsitikinti, kaip yra iš tikrųjų.

Tylus ignoravimas

„Nenoriu apie tai kalbėti“ arba tiesiog jūsų žinučių ir skambučių ignoravimas yra manipuliatoriaus būdas įgyti kontrolę verčiant jus jaustis nepatogiai ar nerimauti. Bendravimo trūkumas verčia jus būti atsargiems ir nerimauti, todėl dažnai pasiduodate, kad tik atkurtumėte normalų bendravimą.

Ši manipuliacijos forma gali būti labai pavojinga, žalinga, nes sustiprina galios dinamiką santykiuose.

Neleiskite, kad tyla priverstų jus paklusti, spręskite problemą tiesiogiai ir atkakliai.

Žodžių iškraipymas

„Tu anksčiau sakydavai ne tai“ arba „Tu pats sau prieštarauji“. Manipuliatoriai dažnai iškraipo jūsų žodžius, priversdami jus suabejoti savo paties teiginiais. Tokia taktika jus suklaidina, todėl jiems lengviau kontroliuoti pasakojimą ir manipuliuoti situacija.

Svarbu žinoti apie šią strategiją. Tvirtai laikytis savo įsitikinimų ir pasitikėti savo žodžiais yra geriausia gynyba nuo šios manipuliavimo taktikos. Neleiskite, kad kas nors iškraipytų jūsų žodžius ar priverstų suabejoti jūsų teiginiais.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *