Mano mylimiausia liga

Įsivaizduokite situaciją, kai žmogus ilgai ir sunkiai serga. Protingus veidus nutaisę gydytojai nustato diagnozes, kurias paskui lygiai su tokiais pat protingais veidais paneigia ir pakeičia naujomis. Išrašo iš pradžių vieną antibakterinę terapiją, paskui – kitą. Kai jau niekas nepadeda, teisinasi, kad sutriko imuninė sistema ir reikia ją sustiprinti. Paskui tyrinėja hormoninį foną, aiškinasi, kaip veikia skydliaukė ir galiausia tik rankomis skėsčioja. Atsisveikindami, išrašo receptą vaistams, atstatantiems skrandžio, kurio antibiotikai nepagailėjo, darbą.

Neišgydoma liga. Panikuojantis žmogus pradeda mėginti alternatyvius gydymo metodus, įskaitant homeopatiją, liaudiškas priemones ir fitoterapiją.

Kai ir tai neduoda rezultatų, jis kreipiasi į įvairias bobutes, ekstrasensus, pradeda uoliai lankyti bažnyčią, pagaliau prisiminęs Dievą. Bet ir to negana. Žmogus kapstosi savyje, ieškodamas psichologinių ligos priežasčių. Užsiima joga, meditacija, teisinga mityba ir netgi susiruošia į sporto salę.

Tačiau liga atkakliai nenori palikti jo ramybėje. Kokia gi priežastis, juk ligą išanalizavo iš visų pusių, būdų jai gydyti paprasčiausiai nebeliko.

O priežastis labai paprasta ir akivaizdi, bet tik ne tam sergančiam žmogui. Iš tikrųjų pasąmoningai jis paprasčiausiai nenori atsisveikinti su liga. Mat kai žmogus serga, jis gali gauti didelės naudos.

Kaip pavyzdį paimkime močiutę, kenčiančią nuo neišgydomos hipertonijos. Ji, aišku, gydosi, bloga savijauta įkyrėjo iki gyvo kaulo. Apėjo visus daktarus, niekas nepadėjo, močiutė puola į neviltį. O dar ji be galo myli savo anūkus, kurie yra labai užimti žmonės ir aplanko ją tik tada, kai ji jau iš lovos nebegali atsikelti. Štai ir gaunasi, kad realiai jai nenaudinga būti absoliučiai sveika, juk tada ji liks absoliučiai vieniša.

Tokios iš pirmo žvilgsnio neakivaizdžios naudos ir tampa taip vadinamų neišgydomų ligų priežastimi. Dėl to, jei atsidūrėte panašioje situacijoje, būtina prisipažinti sau, kokią naudą gaunate iš ligos. Ko jūs negausite, ko negalėsite daryti, jei liga pasitrauks? Galbūt jūs visai ir nenorite būtent to daryti? O liga – puikus pretekstas.

Būkite su savimi sąžiningi ir būkite sveiki.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.