Maža išdavystė

Ji beveik nepastebima. Netgi ypatingai nėra apie ką pasakoti. Štai vienas mažas berniukas vaikystėje plovė indus už visą šeimą. Kruopščiai ir stropiai plovė. Mama sakydavo, kad po jo plovimo indai ypatingai švarūs. Neįtikėtinai. Jis tiesiog gimęs plauti indus! Štai ir stengėsi berniukas iš visos širdies. O paskui netyčia nugirdo, kaip mama juokdamasi pasakoja draugei apie savo gudrų triuką. Patiklus ir naivus berniukas išplauna šeimai visus indus. Dabar dar reikėtų pasakyti, kad jis ir grindis plauna nuostabiai. Mama juokėsi. Juk išties labai juokinga, tiesa?

O vieną mergaitę pamiršo pasiimti iš auklės. Tėvai kažką supainiojo. Paskui susigriebė, paskambino ir paprašė apnakvydinti mergaitę pas auklę. Juk nieko baisaus, tiesa? Mergaitė net neverkė, ji tik kažkodėl visa apmirė, sustingo iš siaubo. Suprato, kad palikti gali bet kada ir bet kur. Kad tai normalu. Niekuo niekada nepasikliauk šiame pasaulyje.

Kitos mergaitės mama pasiėmė ją pas meilužį. Mergaitė žaidė kitame kambaryje, kol suaugusieji bučiavosi, švelniai tariant. Paskui mama griežtai prigrasino nesakyti tėčiui. Nes tėtis numirs. Jį ištiks infarktas, jei viską sužinos. Ir kas bus dėl to kaltas? Teisingai, mergaitė. Ji taps Mergaite, Kuri Nužudė Savo Tėtį. Maža žmogžudė.

Tokių mažų išdavysčių labai daug ir jos labai įvairios. Iš pažiūros lyg ir viskas gerai. Paskui tėvai dar, žinoma, pamokys mažuosius būti sąžiningais, gerais, padoriais, kaip tėvams ir priklauso mokyti. O ir patys tėvai – visiškai padorūs žmonės. Nemuša, nesmurtauja, ko daugiau reikia?

Mažos išdavystės stipriai paveikia žmogaus likimą. Jis arba pats tampa išdaviku – įsisavina tėvų elgesio modelį, arba jį pastoviai išduoda kiti. Nes jo pasąmonė traukia jį link tų, kurie sugeba išduoti. Juk jis kažkada mylėjo būtent tokius. Tarp tokių užaugo.

Maža išdavystė – ji, žinoma, maža. Bet ir vaikas kol kas dar nedidelis. Visai dar pypliukas. Turi labai mažai gyvenimiškos patirties ir dar mažiau resursų išgyventi.

Mažą išdavystę ir dideliam žmogui nelengva pakelti. O maža širdelė sudūžta labai tyliai, beveik be garso. Ir nebėra kam papasakoti apie tokį mažytį epizodą, ištikusį mažą žmogų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *