Medikai pataria dažniau laikyti kūdikius ant rankų

Prieš kelis dešimtmečius ekspertai tvirtino, kad geriau nepratinti vaikų prie rankų, nes tai, atseit, gali rimtai pakenkti jų psichoemociniam vystymuisi. Tačiau dabar medikai aiškina priešingai – daryti tai reikia kuo dažniau.

Tyrimus šioje srityje atliko Britų Kolumbijos universiteto mokslininkai. Jie ištyrė beveik šimto vaikų likimus. Eksperimento dalyviais tapo nuo penkių savaičių iki ketverių metų amžiaus vaikai.

Jų tėvai turėjo vesti dienoraštį, kuriame turėjo surašyti, kaip dažnai ir kiek mažylis miega, verkia, nerimsta, patiria nerimą, kaip jais rūpinamasi, ar imami jie ant rankų.

Praėjus ketveriems metams nuo tyrimo pradžios, paaugę vaikai buvo surinkti specialioje laboratorijoje ir iš jų buvo paimti DNR mėginiai. Paaiškėjo, kad tie, kurie pirmaisiais gyvenimo mėnesiais pasižymėjo padidėjusiu nerimu ir tuo pačiu negavo pakankamai tėvų „apkabinimų“, atsiliko savo vystymusi ląstelių lygmenyje. Šie rezultatai buvo gauti analizuojant epigenetinius jų genomo pokyčius, o būtent genus, susijusius su imunine sistema ir metabolizmu.

„Planuojame stebėti, kaip atskleistas „biologinis nebrandumas“ įtakos vaiko būklę ateityje, ypač psichinę. Jei tolesni tyrimai patvirtins mūsų pirmines išvadas, tai dar labiau pabrėš fizinio kontakto tarp vaiko ir tėvų užtikrinimo svarbą, ypač tai pasakytina apie vaikus, turinčius įgimtų sutrikimų“, – pažymėjo mokslininkai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.