Meilė be atsako – bėda ar nauda?

Meilė be atsako… Sutrikimas, blaškymasis, beprotybė… Tokiais momentais atrodo, kad sielvartui ir kančioms galo nebus. Ar tikrai taip yra? Galbūt esama kažkokios naudos, kurią gauname ar galime išmokti gauti iš situacijos, kai mūsų meilė nesulaukia atsako?

Pirmoji ir pagrindinė nauda: meilė – tai laimė. Tikroji meilė užpildo mus savimi ir laimės jausmu, net jeigu aistros objektas – toli nuo mūsų. Meilė įkvepia, suteikia sparnus, priverčia daryti tai, kam anksčiau buvo baisu ar sudėtinga pasiryžti.

Meilėje nėra skausmo.

Ten, kur prasideda skausmas, ten baigiasi meilė ir prasideda priklausomybė ir savininkiškumo jausmas.

Iš bet kokios situacijos mes galime gauti tam tikros naudos. Meilėje be atsako naudų gali būti labai daug.

Pavyzdžiui, labai lengva mylėti idealų žmogų, o meilė be atsako – vienareikšmiškai labai idealizuojantis jausmas. Priešingu atveju teks pamatyti realų žmogų, galbūt kartais kentėti jo bjaurią nuotaiką, išklausyti jo problemas, užmerkti akis į jo trūkumus. O realiai suartėti su kitu žmogumi apskritai labai baisu. Baisu atsiverti, baisu, kad tave nuvertins, baisu, baisu, baisu… Kiekvienas iš mūsų turi nuosavą, individualią ir nepakartojamą artumo baimę. O štai meilė be atsako – nuostabus būdas tos baimės išvengti.

Yra ir dar viena nauda, „dygstanti” iš fakto, jog meilėje be atsako visada esama labai daug iliuzijų. O kaipgi be iliuzijų? Net jei savo meilės objektą matote kiekvieną dieną, vis tiek pripaišote jam begalę bruožų ir poelgių, remdamasi išimtinai savo fantazija. Iš kur visos tos fantazijos? Tai ne kas kita kaip „projekcijos” fenomenas: aš matau kitame žmoguje tai, ką turiu savyje, tačiau apie tai nežinau.

Galbūt aš nesiryžtu pamatyti tai savyje. Galbūt netikiu. Tačiau bruožai, kurie tampa patys vertingiausi mylimame žmoguje, iš tikrųjų egzistuoja ir mumyse. Ir tai nuostabu, nes tai geri bruožai, jeigu jau už juos galime įsimylėti. Jeigu išmoksite pripažinti savo projekcijas, meilė be atsako taps puikia galimybe geriau save pažinti ir pamilti.

Jeigu jau jums pavyko įsimylėti tą, kuriam nepavyko įsimylėti jus – negaiškite veltui laiko, tyrinėkite save ir galiausiai suprasite, jog esate vertas abipusės meilės žmogus.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *