Mitai apie moteris

Yra daugybė mitų apie moterų psichologiją, kurie išlieka mūsų galvose ilgą laiką. Štai keletas pavyzdžių:

1 mitas: moterys emocingos ir neracionalios

Šis mitas grindžiamas stereotipu, kad moterys yra labiau linkusios į emocinius protrūkius ir mažiau geba šaltai, logiškai, racionaliai mąstyti. Tačiau tyrimai rodo, kad esminio skirtumo tarp vyrų ir moterų emocinio intelekto arba racionalumo nėra. Faktiškai vyrai ir moterys linkę pergyventi ir išreikšti emocijas panašiu būdu.

2 mitas: moterys nėra tokios agresyvios kaip vyrai

Dar vienas labai plačiai paplitęs mitas – moterys iš prigimties yra mažiau agresyvios, nei vyrai. Tačiau tyrimai rodo ką kita. Nors vyrai paprastai yra agresyvesni už moteris fiziškai, moterys gali būti linkusios taip pat agresyviai varžytis bei konkuruoti, tik jos tam naudoja kitus metodus, ne fizinius, pavyzdžiui, demonstruoja verbalinę, psichologinę ir kitokio pobūdžio ne fizinę agresiją.

3 mitas: moterys rūpestingesnės, nei vyrai

Dažnai manoma, kad moterys iš prigimties yra labiau linkusios rūpintis kitais. Tačiau šis stereotipas neparemtas įrodymais. Tyrimai parodė, kad tiek vyrai, tiek moterys gali būti vienodai rūpestingi, šį asmenybės bruožą lemia anaiptol ne lytis.

4 mitas: moterys labiau įsijaučia į kitų jausmus, labiau empatiškos

sekantismitas teigia, kad moterys yra empatiškesnės ir labiau prisitaiko prie kitų žmonių jausmų. Nors tame ir esama tiesos, visgi tyrimai parodė, kad empatija nėra būdinga vien moterims. Tiek vyrai, tiek moterys gali būti tokie pat jautrūs ir dėmesingi kitų jausmams.

5 mitas: moterys labiau orientuojasi į santykius, nei vyrai

Dažnai tvirtinama, kad moterys skiria daugiau dėmesio tarpasmeniniams santykiams ir yra labiau orientuotos į artimų ryšių su kitais palaikymą. Šis teiginys gali būti teisingas anaiptol ne visoms moterims. Vyrai taip pat gali skirti didelę reikšmę santykiams ir investuoti didžiulius emocinius išteklius, kad palaikytų artimus ryšius su jiems brangiais žmonėmis.

Tai tik keli mitų apie moterų psichologiją pavyzdžiai. Svarbu pripažinti, kad šių stereotipų nepatvirtina moksliniai tyrimai ir kad vyrai ir moterys yra labiau panašūs, negu skirtingi savo psichologija.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *