Mokslininkai: gero gyvenimo raktas – mūsų rankose

Ilgo ir laimingo gyvenimo paslapties pirmiausia reikia ieškoti ne geroje fizinėje sveikatoje, o žmogaus psichologinėje būklėje. Tokią išvadą padarė britų mokslininkai. Anot jų, jei norite gyventi ilgai ir laimingai, išmokite gailėtis savęs ir atleisti sau.

„Gailestingumas sau“ – naujas terminas, kurį mums reikia įsisąmoninti ir priimti. Priekaištus ir kaltinimus dėl egoizmo reikia atmesti. Mokslininkai ištyrė, kad ilgiausiai gyvena tie, kurie moka „gailėtis savęs“ ir atlaidžiai žiūri į save.

Britų mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 41 savanoris. Paaiškėjo, kad žmonės, kurie nuolat kaltina save dėl netinkamų poelgių ir graužiasi, dažniau būna streso būklėje, todėl jiems gresia didesnis pavojus susirgti vėžiu, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, o senatvėje – Alzheimerio liga. Atitinkamai „graužiantys save“ miršta anksčiau už tuos, kurie moka savęs gailėtis ir atleisti sau.

Britų mokslininkių tyrimus patvirtino jų kolegos iš Nyderlandų Mastrichto universiteto. Pagal pastarųjų tyrimų išvadas, moterims reikia būti ypač gailestingoms sau. Stresas, tiksliau streso hormonai, kurie gaminasi moters organizme, provokuoja piktybinių navikų, ypač krūties vėžio, susidarymą.

Amerikiečių mokslininkai iš Oklendo u universiteto, atlikę tyrimus, nustatė, kad stresas gerokai sulėtina žaizdų gijimo procesus. Tai liečia ir vyrus, ir moteris vienodai.

Įdomu tai, kad vyrai ir moterys skirtingai reaguoja į stresinę situaciją, taip pat ir į savigraužą. Tokią išvadą padarė amerikiečių mokslininkai, sutelkę savo eksperimentui dvi savanorių grupes: 40 vyrų ir 40 moterų

Paaiškėjo, kad vyrai streso būsenoje dažniausiai užsisklendžia savyje. Jie nesugeba tuo metu konstruktyviai mąstyti, nekreipia dėmesio į aplinkinius, ignoruoja kitų žmonių problemas. Vaizdžiai tariant, vyrai streso metu gali tik „draskyti savo žaizdą“.

Moterys, patiriančios stresą, elgiasi kitaip. Jos neužsisklendžia savyje, stengiasi dalintis savo problemomis su aplinkiniais, aktyviai ieško savo problemų sprendimo ir visada pasirengusios įsijausti į kitų bėdas. Iš amerikiečių mokslininkų išvadų tarsi galima būtų daryti išvadą, kad vyrai labiau linkę „gailėtis savęs“, tačiau moterys vidutiniškai gyvena ilgiau už juos.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *