Mokslininkai paaiškino, kodėl dienos miegas būtinas vaikams

Specialistai iš Pensilvanijos universiteto (JAV) įrodė ryšį tarp dienos miego ir pagerėjusių pažinimo gebėjimų.

Eksperimente dalyvavo daugiau nei trys tūkstančiai 9-12 metų amžiaus vaikų. Vieni vaikai dieną miegojo, kiti užsiėmė įprasta veikla. Mokslininkai atsižvelgė į įvairius veiksnius: miego trukmę, vaiko lytį, tėvų statusą ir psichologinius rodiklius.

Buvo nustatyta, kad vaikai, kurie miegojo dienos metu, pasirodė esantys linksmesni ir labiau organizuoti. Jie turi aukštesnį intelekto koeficientą ir mažiau elgesio problemų, lyginant su tais, kurie miego atsisakė.

Reikšmingas skirtumas buvo pastebėtas ir mokymosi veikloje. Vaikai, kurie miegojo dieną tris kartus per savaitę ar daugiau, pagerino savo mokslo rezultatus 7,6%. Įdomu, kad mergaitės miegojo daugiau nei berniukai.

Ekspertai pažymėjo, kad miego trūkumas ir dienos nuovargis yra plačiai paplitę ir pasireiškia 20% visų vaikų. Šis veiksnys provokuoja neigiamas pažintines, emocines ir fizines pasekmes.

Popietinis miegas ne tik atkuria jėgas ir pagerina savijautą, bet ir sutrumpina išmaniųjų telefonų naudojimo laiką, o tai atneša nemažai teigiamų momentų vaiko psichikai.

Tyrimo rezultatai padės mokslininkams sukurti kovos su paauglių mieguistumu metodus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.