moterų ašaros

Moterų ašarų kvapas mažina vyrų lytinį potraukį

Verkianti moteris tampa vyrui mažiau patraukli. Ir taip yra visai ne dėl to, kad nutekėjo akių tušas ar patino pačios akys. Moterų ašarų poveikio vyro sąmonei mechanizmas gerokai subtilesnis.

Žmogus išskiria daug įvairių skysčių, kurių kvapas skleidžia užkoduotus signalus kitiems žmonėms. Tačiau ašaros kvapo neturi.

Noamo Sobelio (Noam Sobel) iš Veicmano universiteto Rehovote (Izraelis) tyrimas parodė, kad ašaros – tai ne vien vizualus būdas reikšti emocijas, kaip buvo manoma anksčiau, bet ir komunikavimo rūšis.

Eksperimente buvo keli etapai. Iš pradžių vyrams pasiūlė atpažinti ašaras pagal kvapą – niekas negalėjo to padaryti. Paskui vyrai uostė ašaras ir įprastą druskos tirpalą, žvelgdami į moterų nuotraukas. Testas buvo vykdomas aklai, t.y. bandomieji nežinojo, koks skystis jų menzūrėlėse. Sekančią dieną tie, kurie uostė ašaras, gavo druskos tirpalą ir atvirkščiai. Rezultate paaiškėjo, kad ašarų “kvapas” darė nuotraukose vaizduojamas moteris mažiau patraukliomis.

Tai paaiškėjo tiek tiesioginės apklausos metu, tiek nagrinėjant netiesioginius faktorius. Pakvėpavusiems moterų ašaromis vyrams sumažėdavo kūno temperatūra, testosterono lygis kraujyje, konkrečių smegenų sričių aktyvumas.

Tyrimo autoriai mano, kad jų atrastas bendravimo tarp lyčių cheminis mechanizmas leidžia moterims išvengti nepageidaujamų ryšių. Evoliucijos požiūriu tai gali pasiteisinti, kai lytiniai kontaktai negali baigtis pastojimu. Statistika liudija, kad su ašaromis susijusias emocijas moterys dažnai demonstruoja prieš menstruacijas ir jų metu, kai šansai apvaisinti minimalūs.

Tyrimas iškėlė visą eilę klausimų. Kuo skiriasi moteriškos, vyriškos ir vaikiškos ašaros? Kiek stipriai cheminiai signalai, netgi tie, kurių nejaučiame, įtakoja mūsų elgesį? Ir kokia būtent medžiaga, esanti ašarų sudėtyje, sumažina vyrų lytinį potraukį moteriai?

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *