Moterys ir vyrai kalba skirtingomis kalbomis

Kalba eis, žinoma, ne apie tai, kad vienas kalba angliškai, o kita – vokiškai. Gyvename vienoje šalyje, kalbame ta pačia kalba, tačiau dažniausiai visiškai vienas kito nesuprantame.

Yra vyriško bendravimo tipas – kaip jie jaučiasi, mąsto, perteikia informaciją pašnekovui, ir yra moteriškas tipas. Vyrų ir moterų psichologija pakankamai stipriai skiriasi viena nuo kitos.

Ar buvo kilęs jausmas, tarytum kalbėtumėtės su siena?

Ir štai dėl ko taip nutinka.

Skiriasi vyrų ir moterų mąstymo procesai

Vyrai, kaip taisyklė, mąsto daug platesniu mastu, gerai orientuojasi erdvėje. Moteris mąsto neracionaliai, dažniausiai pasikliaudama jausmais ir intuicija, bet ne logika.

Skirtingi prioritetai

Vyriška lytis prioritetą teikia karjerai, augimui, sėkmei, o moterims svarbiau – šeimos kūrimas ir išsaugojimas, vaikų gimimas ir auklėjimas.

Jis atsipalaiduoja/Ji susierzina

Pavyzdžiui:

Namuose vyras nori atsipalaiduoti. Vyrams namai – saugus uostas, ramus prieglobstis, patikima vieta, kur jis ilsisi ir atsigauna.

Moteris namuose įsitempusi ir susierzinusi. Jai namai dažnai yra „darbas“. Ji turi čionai daugybę streso šaltinių: biudžetas, vaikai, buitis. Ji turi atkreipti dėmesį į daugelį dalykų, dažnai nuo to pavargsta psichologiškai, jaučia įtampą.

Jis neatspėja/Ji nepaaiškina

Absoliutus vyro ir moters tarpusavio supratimas neįmanomas. Bandymai pakeisti savo partnerį, padaryti jį sau patogesniu, neduoda ir negali duoti jokio rezultato, išskyrus stresą.

Pavyzdžiui, moteris pasidarė naują šukuoseną, bet vyras jos net nepastebėjo. Ir visai ne dėl to, kad jis būtų blogas ar nemylėtų. Tiesiog tokį jį sutvėrė gamta. Tokių smulkmenų jo smegenys nefiksuoja.

Skirtinga tematika

Vyrus ir moteris domina visiškai skirtingos temos. Vyrai daugiau kalba apie politiką, automobilius, sportą; moterys – apie vaikus, madas, santykius. Moterys savo kalboje dažnai vartoja būdvardžius, mažybines priesagas („vaikutis“, „mielutis“). Vyrų kalboje yra daugiau veiksmažodžių ir daiktavardžių.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *