Moterys ir vyrai yra vienodai plepūs

Nepaisant įsitvirtinusio stereotipo, kad moterys kalba daugiau nei vyrai, Teksaso mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad tiek vyrai, tiek moterys vartoja maždaug tiek pat žodžių per dieną.

Paaiškėjo, kad abiejų lyčių žmonės kasdien ištaria apie 16 000 žodžių.

Ankstesni tyrimai suteikė moterims pranašumą kalbant, darant prielaidą, jog jos per dieną vartoja mažiausiai 20 000 žodžių. Palyginti su moterimis, vyrai teoriškai vartojo ne daugiau kaip 7000 žodžių.

Stambaus masto tyrimų nebuvo atlikta, ir ištisus 8 metus mokslininkai kūrė metodą, kuris padėtų tiksliai suskaičiuoti žodžių skaičių. Galiausiai buvo sukurta technika, leidžianti nustatyti žodžių skaičių žmonių pokalbiuose, naudojant elektroninį žmogaus balso analizatorių.

Tiriamieji buvo abiejų lyčių studentai. Iš viso buvo išanalizuoti 400 pokalbių.

Įrašai buvo atlikti laikotarpyje tarp 1998–2004 m. Visi dalyviai negalėjo kontroliuoti įrenginio, kuris įsijungdavo 30-čiai sekundžių. Studentai nežinojo, kada įrenginys įjungtas, o kada ne.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad moterys kasdien ištardavo apie 16 215 žodžių, o vyrai – 15 669. 546 žodžių skirtumą mokslininkai pripažino kaip „nepatikimą“.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *