Klaidos virtuvėje

Neatleistinos klaidos virtuvėje, kurias daro skubančios šeimininkės

Net ir didelę patirtį turinčios šeimininkės bei profesionalūs virėjai daro kulinarinių klaidų, kai labai skuba, ir nuo to su patiekalu gali nutikti bet kas.

Kartais tai tiesiog dėmesio stoka, o kartais padarytos klaidos daromos automatiškai, kadangi šiuolaikiniame pasaulyje katastrofiškai trūksta laiko.

Neįkaitiname indų

Dažnai dėl laiko stokos virėjas ne iki galo įkaitina keptuvę ar troškintuvą. Dėl to patiekalas pridega, o gatavame patiekale jaučiamas nemalonus aliejaus skonis.

Kad taip nenutiktų, tereikia į keptuvę įmesti nedidelį ledo gabalėlį, jei jis šnypščia, keptuvė yra įkaitusi, galite ruošti patiekalą.

Netinkama maisto produktų dėjimo į patiekalą seka

Jei maisto dėjimo į indą seka yra neteisinga, atsiras neatitaisomų pasekmių. Kadangi kiekvienas produktas turi savo parengtumo laipsnį.

Jei bulves į barščius įdėsite anksčiau, nei kopūstus, patiekalas bus beviltiškai sugadintas.

Netinkamai išmušta mėsa

Daugelis namų šeimininkių ir netgi profesionalių virėjų dažnai mėsą skubėdami išmuša be plėvelės ar maišelio, todėl geras gabalas kepsnio pavirsta tiesiog faršu, kadangi sunaikinamos skaidulos. Plėvelė užkerta tam kelią.

Netinkamas pjaustymas ir skirtingos formos

Maisto produktai lėkštėje turėtų būti patiekiami tos pačios formos. Jei supjaustyti produktai bus skirtingų formų ir dydžių, patiekalas bus netinkamos konsistencijos, nes vienas gabalėlis bus virtas, o kitas – žalias.

Gamindami bulvių košę, nepjaustykite jų pernelyg smulkiai

Trūkstant laiko, šeimininkės dažnai bulves bulvių košei pjausto labai smulkiai, tai lemia, kad maži gabalėliai sugeria daug vandens, o tai nėra gerai, kadangi ateityje bulvės nesugers grietinėlės ar pieno, o tai lems, kad turėsite ne purią ir švelnią bulvių košę, o nesuprantamą masę, dėl tos pačios priežasties bulvių košės negalima plakti blenderiu.

Geriau bulves supjaustykite į 4 lygias dalis, papildomos 5 minutės virimo apdovanos jus puikiu pagaminto patiekalo skoniu.

Mėsos atšildymas karštame vandenyje

Daugelis namų šeimininkių, grįžusios iš darbo, meta mėsos gabalą į karštą vandenį, taip bandydamos jį greitai atitirpinti, ir tai – didžiausia klaida gaminant mėsą.

Taip atitirpinant sunaikinamos skaidulos ir mėsa praranda savo struktūrą, dėl to ji tampa standi bei kieta. Iškepusios mėsos neįmanoma kramtyti, ji bus tarsi guminis padas.

Nuolatinis orkaitės atidarinėjimas kepant

Kai orkaitėje kepate pyragą ar biskvitą, neatidarinėkite orkaitės.

Kepimui reikalinga tam tikra temperatūra, o atidarius orkaitę temperatūra sumažėja.

Jei kas 5 minutes atidarinėsite orkaitę norėdami patikrinti, ar pyragas jau paruoštas, ar ne, vietoj puraus ir minkšto pyrago gausite iki galo neiškepusį, nusėdusį gaminį.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *