Neįprasti kūno kvapai, bylojantys apie rimtas ligas

Mes nuolat naudojame dušo želė ir kvepalus, kad permuštume natūralų kūno kvapą. Nors būtent jis gali signalizuoti apie pavojingus pokyčius organizme.

Acetono kvapas

Jei žmogus vartoja nepakankamai angliavandenių, organizmas pradeda deginti savo riebalų atsargas. Norint numesti svorio, tai gerai, tačiau kūno kvapas gali pasikeisti.

Deginant riebalus, išsiskiria ketonai. Šiuo metu kūnas pradeda skleisti rūgštoką kvapą. Normaliu atveju riebalai suskaidomi į cukrų ir acetoną, o organizmas spėja juos išskirti su šlapimu. Tačiau badaujant išsiskiria pernelyg daug acetono, todėl alkanas žmogus pradeda skleisti nemalonų kvapą.

Tačiau didelės ketonų sekrecijos priežastimi gali tapti ir cukrinis diabetas. Todėl labai svarbu stebėti, kokį kvapą skleidžia jūsų kūnas.

Amoniako kvapas

Amoniako kvapas byloja apie kepenų ir inkstų sutrikimus. Dėl sumažėjusios šių organų funkcijos azoto perteklius išsiskiria kvėpuojant arba per poras.

Mažiau pavojingos priežastys – dehidratacija ir mažai angliavandenių turinti dieta. Į tai svarbu atsižvelgti, kai žmogus rimtai užsiima sportu.

Virtų kopūstų kvapas

Genetinė liga tirozinemija įtakoja žmogaus skleidžiamą virtų kopūstų kvapą. Sergant šia liga, žmogaus organizmas negamina pakankamai fermentų aminorūgštims tirazinui metabolizuoti.

Dažniausiai liga pasireiškia naujagimiams ir sukelia inkstų, kepenų ir centrinės nervų sistemos veiklos sutrikimus.

Medaus kvapas

Kvapas, kuris gali atrodyti netgi malonus, iš tikrųjų signalizuoja apie didelį pavojų. Dėl Pseudomonas aeruginosa veiklos, žmogus skleidžia saldų aromatą. Dažniausiai žmonės bakteriją „pasigriebia“ ligoninėje metu.

Pavojingas mikroorganizmas gali sukelti meningito, vidurinės ausies uždegimo, pūlingo sinusito ir absceso išsivystymą. Dažniausiai bakterija paveikia kvėpavimo ir šlapimo sistemas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.