Neištikimybė… O kas toliau?

Neištikimybė… Baisus žodis, nubrėžiantis gyvenime ribą” tarp „iki” ir „po”. Kaip atleisti, suprasti, priimti? Kaip gyventi toliau, visa tai žinant. Ką daryti, kur bėgti? Klausimų daugiau negu atsakymų.

Ištisas jausmų uraganas – sutrikimas, išdavystės jausmas, pyktis, neapykanta, kaltė, atgailavimas.

Ką gi daryti, jei jums buvo neištikimas mylimas žmogus?

Pirma. Pasinerti į traumuojančios patirties pergyvenimą. Verkti, pykti, kalbėti, šaukti neištikimam partneriui apie savo skausmą. Svarbiausia – netylėti, nenuryti savo jausmų, neįvaryti jų į kampą, apsimetant, jog nieko neįvyko. Kas iš to gausis? Emocijų audra, išlieti į išorę jausmai. Nesijausite izoliuoti savo skausme.

Antra. Prisiminti, kad bet kokia neištikimybė poroje – tai kažkokių nepatenkintų poreikių simptomas. Kitaip sakant, santykiuose su jumis partneris dėl kažkokių kol kas dar nežinomų priežasčių negali patenkinti savo alkio (seksualinio, bendravimo, pripažinimo, pagarbos alkio). Ir, kas labai svarbu – jis kažkodėl negali jums apie tai pasakyti atvirai. Neištikimybė – tai SOS signalas. Susiklosčiusioje situacijoje esama ir jūsų indėlio. Beliko pagalvoti apie tai, ko tokio neduodate partneriui, kad jis to ieško pas kitą žmogų, ir kodėl jis negali su jumis apie tai pasikalbėti.

Trečia. Jeigu santykiai svarbūs, žmogus mylimas, brangus ir nusprendėte gyventi su juo toliau, nežiūrint į neištikimybę, galbūt prireiks šeimos psichologo pagalbos. Specialistas padės jums išsikalbėti ir vienas kitą išgirsti. Išsiaiškinti, kuo nepatenkinti, kas kelia įtampą. Suprasti, ko norite iš partnerio ir ko jis nori iš jūsų. Taip pat reikia būti pasiruošusiam, kad ne viskas bus taip, kaip jums norisi. Kartais kitas žmogus paprasčiausiai nepajėgus patenkinti jūsų poreikių. Ir tada teks susitikti akis į akį su nusivylimo partneriu pergyvenimu.

Ketvirta. Dabar pats skausmingiausias momentas – atleisti neištikimybę. Tačiau kaip tai padaryti? Kaip priimti faktą, kad partneris pamilo kitą, kuriai jūs pralaimėjote moteriškoje konkurencijoje. Arba partnerė pamilo kitą ir jūs pralaimėjote vyriškoje konkurencijoje. Tai – skaudus smūgis pasitikėjimui, kurį jautėte partneriui. Pasitikėjimą ir saugumo jausmą teks kurti iš naujo. Santykių, kuriuos turėjote iki neištikimybės, daugiau nebebus. Greta jūsų – naujas žmogus, su naujomis žiniomis apie jus, pasibjaurėjimu ir nusivylimu.

Penkta. Krizė – puikus laikas prisiminti save ir visa tai, kas jums svarbu gyvenime. Krizės metu pats laikas pasirūpinti savimi, pagaliau atsirado galimybė skirti laiko sau, savo norams, išvaizdai, leisti sau tai, ko seniai norėjosi, bet nesigaudavo. Kuo daugiau jumyse bus naujo, įdomaus, tuo didesnę pilnatvę pajausite. Santykiuose svarbu būti įdomiais vienas kitam, kartais netgi nenuspėjamais. Ir krizė, tegu ir skausminga, tegu ir kelianti grėsmę šiems konkretiems santykiams, turėtų paskatinti investuoti į save, atsikratyti slegiančio jausmo, kad esi nevykėlis/nevykėlė. Šį jausmą pakeis naujų, jums įdomių dalykų atradėjo/atradėjos džiaugsmas.

Šešta. Sėkmingai įveikta krizė suartina porą ir pakelia santykius į naują bendravimo lygmenį. Neištikimybė ir su ja susijusi krizė – tai kaip savotiška revoliucinė situacija. Jei viskas klostysis sėkmingai – tapsite dar artimesni. Nesėkmingai susiklosčiusi krizė veda į santykių nutraukimą, atsisakymą bendrauti, žmonės ima vienas kitą kaltinti (gyvenimą man sugriovei!), žmogus pasijaučia auka, nepripažįstančia savo atsakomybės už situaciją.

Niekas neapdraustas nuo neištikimybės. Sunku duoti vienareikšmišką atsakymą – kad niekada neįsimylėsi, niekada nepasuksi lengviausiu problemos sprendimo keliu. Gyventi sudėtinga. O dviese gyventi dar sudėtingiau. Dalintis džiaugsmu, skausmu, nusivylimais, kalte, liūdesiu ir likti drauge gali tik išties labai artimi žmonės. Turėti tokį artimą žmogų – didelė laimė. Būkite laimingi, tausokite vienas kitą.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *