Nelaimingi dviese? Būk laimingas vienas

Iškart noriu pasakyti, kad šiuo tekstu neraginu žmonių skirtis ir nutraukti santykius. Straipsnis greičiau apie tai, kad nereikia suabsoliutinti idėjų. Šiuo atveju – tai santykių idėja. Taip pat šis tekstas – apie nuostatos “išsaugoti santykius bet kokia kaina” povandeninius akmenis.

Aš žinau, apie ką kalbu, kadangi pats laikiausi šios idėjos. Kuo stipriau stengiausi išsaugoti santykius, tuo darėsi blogiau. Ir priešingai – kai “pasiduodavau” ir leisdavai jiems griūti (ne pats griaudavau, o būtent nesipriešindavau jų griuvimui), santykiai kažkodėl pagerėdavo. Kažkuriuo momentu aiškiai supratau, kad aš šitaip arba pats save sugriausiu, arba pasirūpinsiu savimi, net jeigu tai pakenks šeimai. Šitaip apčiuopiau taisyklę, kad būtina visų pirma pasirūpinti savimi, tačiau supratau ją jau vėliau.

Bet kokia erdvė, jeigu joje pernelyg daug dėmesio, užsipildo įtampa.

Pavyzdys. Jeigu jums nepaprastai svarbu, kad jus apkirptų milimetro tikslumu, jei nuolat nerimausite dėl meistro darbo, nutraukinėsite tą darbą, kad patikrintumėte, ar viskas gerai, galite būti tikri – su šukuosena turėsite problemų. Šioje temoje pernelyg daug įtampos.

Dėl to, kai santykiuose kyla problemų, nesiseka susitarti, nėra supratimo ir laimės, tikėtina, kad šiuose santykiuose yra pernelyg daug jūsų dėmesio. Atėjo laikas jį sumažinti, nusiraminti ir pačiam padaryti save laimingu.

Kaip jau kažkur minėjau, santykius kurti reikia, remiantis ne “puselių”, o vientisų, savarankiškų asmenybių principu. Laikydamas save pusele, žmogus naudojasi partneriu kaip ramentu. O jeigu abu yra vientisi, jie galės sustiprinti savo bendrą energiją keleriopai.

Atkreipkite dėmesį į posakį: “pamilk artimą savo kaip pats save”. Pamilk jį lygiai tiek, kiek myli save. Lygiai tiek pat. Jeigu aš savęs nemyliu, aš nesugebėsiu mylėti kitų. Aš neturėsiu ko jiems duoti.

Nelaimingi dviese? Pradėkite nuo savęs. Sukaupkite resursų, kad turėtumėte kuo dalintis. Padarykite save laimingu žmogumi, įgykite pilnatvę. Suteikite galimybę įgyti pilnatvę savo partneriui. Kai dulkės nusės, atsiras galimybė toliau spręsti problemas ne iš pozicijos “kaip kompensuoti savo deficitus kito žmogaus sąskaita” o kuriant gėrybes dviese ir dviem.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *