Nepublikuokite internete savo vaikų nuotraukų!

Socialinių tinklų epochoje daug kas jaučia nenumaldomą norą sukelti vaikų nuotraukas į feisbuką, parodyti, kokie jie mieli, protingi ir kaip mes jais didžiuojamės. Tačiau mažai kas susimąsto, kad dabar patys pavojingiausi vaikams žmonės „darbuojasi” būtent internete.

Jokios geolokacijos, susijusios su nuotraukomis

Nepublikuokite duomenų apie vietas, kuriose daug laiko praleidžia vaikas. Ar tai būtų mokykla, ar sporto salė, ar siuvinėjimo būrelis. Kai kurie subjektai gali panaudoti informaciją saviems ne patiems geriausiems tikslams, lengvai atsekti kelią, pamatę, kur paprastai būna vaikas.

Nedėkite nuotraukų apie vaiko pomėgius

Sužinojus, ką mėgsta, kuo užsiima vaikas, jį lengva apgauti ir prisivilioti bet kokioje vietoje ir situacijoje.

Pašalinkite visas nuotraukas, kuriose esama vaiko oficialių duomenų

Atrodytų, absurdiškas punktas. Tačiau yra žmonių, kurie mėgsta pasigirti internete ką tik gautomis užsienio vizomis, pasais ir kitais dokumentais. Disponuodami pilnu vardu ar svarbaus dokumento numeriu, piktadariai gali labai lengvai išsiaiškinti, kur vaikas mokosi ir gyvena.

Nedėkite nuotraukų, kur jūsų vaikai pusnuogiai, kad ir kokie mieli ir nekalti jie bebūtų

Galbūt jums ir jūsų artimiesiems tokios nuotraukos atrodys nepaprastai juokingos ir mielos, tačiau kai kurie nesveiki žmonės gali pažvelgti į tai visiškai kitaip.

Nesidalinkite nuotraukomis, dėl kurių ateityje vaikams teks raudonuoti iš gėdos

Tikriausiai daug kas turi vaikystės nuotraukų, į kurias žiūrėdami, nesuprantate, ką galvojo jūsų tėvai, kai fotografavo. Mūsų vaikystėje interneto nebuvo, tas nuotraukas pamatyti galėjo tiktai artimieji. O štai mūsų vaikai nuo to jau neapsaugoti: bet kokia nuotrauka gali tapti visuotinai prieinamu kompromatu ar priminimu visam gyvenimui.

Venkite publikuoti savo vaiko nuotraukas su kitais vaikais

Prieš dėdami į internetą vaiko nuotrauką su draugais ir klasiokais, pagalvokite, ar neprieštaraus jų tėvai. Viešinti ar neviešinti informaciją apie juos – ne jums spręsti.

Atminkite, kad kai dėdami vaiko nuotrauką į internetą, netgi dalinantis ja tik su draugais, turite suvokti, jog nuo to momento tai jau nebe jūsų nuotrauka, kad ją bet kuriuo momentu gali panaudoti bet kokiems tikslams. Būkite atsargūs ir visada galvokite visų pirma apie savo vaikų saugumą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *