Nesiderėkite su vaiku

Nesiderėkite su vaiku ir nesielkite taip, tarsi būtumėte jam pavaldus. Išklausykite visus argumentus ir priimkite savo sprendimą. Paskui sprendimą galima bus pakeisti, išklausius papildomus argumentus.

Keisti sprendimus – nieko tragiško. Ypač, jei įsikarščiavę rėžėte vaikams: „Viskas! Daugiau niekada! Jokių filmukų! Jūs man įkyrėjote!” O paskui pavaikštinėjote pasipūtę ir: „Na ką, jaunimėli, aš, aišku, pasikarščiavau, filmukai bus, bet ne šiandien”.

O mainais – pavyzdžiui, pasivaikščiojimas. Paprastai einate iš namų į vaikų aikštelę ilgu maršrutu, kadangi jis driekiasi palei statybą ir labiau patinka vaikui: ten ir ekskavatorius, ir kranas, ir apskritai gyvenimas verda. Galite leisti vaikui pasivaikščioti savu maršrutu: „Į kokią aikštelę šiandien eisime? Kairėn ar dešinėn? Į mėlyną, ar į raudoną? Į artimesnę ar tolimesnę? O gal į parką pavažiuojam? Galime metro, arba autobusu kelias stoteles”.

Bet štai jums prireikia labai greitai grįžti iš aikštelės namo – kurjeris beldžiasi į duris, lygintuvo neišjungėte ar dujas palikote. Ir nusprendžiate, savaime aišku, eiti trumpiausiu keliu.

Ką darome? Informuojame vaiką. Galime vieną kartą paaiškinti, kodėl dabar būtina skubiai grįžti namo. Tačiau nesiderame. Taip, žinoma, kad sušvelnintume nusivylimą dėl to, kad taip ir nepasižiūrės į kraną, galime pažadėti rytojaus dieną vėl eiti pro statybą.

Nereikia įsiteikinėti vaikui, nereikia stengtis gauti jo pritarimo, žvelgti į akis, ieškant sau pasiteisinimo, mėginti priversti jį džiaugtis jūsų sprendimu.

Jokiu būdu. Vaikas turi pilną teisę būti nepatenkintas. Jis turi pilną teisę jums nepritarti. Ir apskritai – ne jo reikalas, kokiu keliu dabar eisite namo, nes būtent jums, o ne jam reikia patekti į namus kiek galima greičiau.

Esmė paprasta. Jūs esate vedantysis/vedančioji. Jūs – lyderis šiuose santykiuose. Jūs – laivo kapitonas. O laivo kapitonas prieš nieką neatsiskaitinėja. Jis gali pasakyti, kad taip, dabar mes plaukiame tris mylias atgal, penkias – į rytus, o toliau tiesiu kursu į šiaurę. Tačiau laivo kapitonas nesiteisina ir nesileidžia į ilgas diskusijas: „O kodėl tris mylias į vakarus, o ne pustrečios ar pusketvirtos? O kodėl paskui penkias mylias į rytus?…”

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *