Neskubėkite užsiimti seksu

Už šitą tekstą mane, žinoma, nedelsiant apmėtys šlepetėmis. Kurgi ne – pasisakau prieš ypatingai išplitusį elgesio modelį, plius dar kalbėsiu žvėriškai kategorišku būdu.

Tai štai – apie visuotinai paplitusį elgesį, kurį galima būtų pavadinti „susitikome, patikome vienas kitam, permiegojome”.

Moterys, pavyzdžiui, dažnai manęs klausia: ar reikia užsiimti seksu per pirmą pasimatymą. Prašau atkreipti dėmesį, klausimas formuluojamas būtent taip – ar REIKIA užsiimti. Ne AR NORIU, ne AR GALIMA, bet būtent AR REIKIA. Kitaip sakant, daugybė moterų seksą per pirmą pasimatymą laiko vos ne kažkokia pareiga. Kažkuo panašiu į privalomą ritualinį veiksmą. Na, kaip pasisveikinti, sutikus žmogų…

Taip jau gavosi, šiandien žmonės labai greitai pereina prie sekso. Kodėl taip gavosi – nesvarbu. Svarbu, kad daugybei žmonių santykiai prasideda būtent nuo sekso. Ir aš, pakankamai žinomas, tiesą visiems į akis rėžiantis psichologas Zigmantovičius turiu pakankamai drąsos (ir beribio kategoriškumo), kad pasakyčiau – tai klaidingas elgesys.

Kuo greičiau žmonės pereina prie sekso, tuo sudėtingiau išsaugoti santykius vėliau. Kai kurioms poroms tai pavyksta… Kad jūs žinotumėte, kiek joms tai kainavo… Iš šalies nesimato, tačiau kad liktų kartu, tokioms poroms teko dėti daug, labai daug, beprotiškai daug pastangų.

Suformulavau tris priežastis, dėl kurių nevertėtų pradėti santykių nuo sekso.

Pirma. Susidomėjimą vienas kitu kaip žmogumi pakeičia seksualinis potraukis. Puiku, kai žmonės traukia vienas kitą seksualiai, bet dar geriau, kai jie domisi vienas kitu dar ir intelektualiai ar dvasiškai, vadinkite tai kaip jums labiau patinka. Dėl to seksas turėtų tapti maloniu priedu prie įdomių pokalbių, širdingo bendravimo. O ne pakeisti visa tai.

Antra. Susiformuoja hormonų nulemtos priklausomybės, kurių atsikratyti – labai skausmingas reikalas. Vienas dalykas – pabendrauti mėnesį, suprasti, kad esame vienas kitam nelabai įdomūs ir išsivaikščioti. Ramiai, taikiai, beveik nepastebimai atsisveikinti. O štai jeigu būta sekso, tai jus smarkiai supurtys jau vien grynai hormoniniame lygmenyje. Ir ramiai išsivaikščioti jau nesigaus. Bus daug ašarų ir kančių.

Trečia. Seksas tampa skurdesnis. Greitas perėjimas prie sekso neleidžia pasimėgauti erotiniais aspektais – prisilietimais, kvapais, stebėjimu, užuominomis. Pirmasis bučinys bus neužmirštamas, jeigu jis nutiks per aštuntą pasimatymą. Ir jo neįmanoma prisiminti, jeigu įvyko pirmojo pasimatymo pradžioje. Tai kažkas panašaus į valgį. Galima gražiai viską serviruoti, pasimėgauti kažko iškilmingo, gražaus ir skanaus laukimu. O galima nueiti į virtuvę ir bukai suryti viską tiesiai iš puodo. Lyg ir pasisotinai, o malonumas visai ne tas.

Stebėdamas žmones supratau, kad tie iš jų, kurie nusiteikę kurti ilgus ir tvirtus santykius, nesiekia iškart perkelti santykių į horizontalią poziciją. Priešingai, jie netgi tramdo tokius siekius. Suprantama, kalba eina ne apie paauglius ir karšto kraujo jaunimėlį. Kalbu apie žmones, kuriems maždaug apie trisdešimt.

Kažkam galbūt pasirodys, kad propaguoju idėją atsisakyti sekso iki santuokos. Ir jie bus beveik teisūs. Aš propaguoju susilaikymą iki to momento, kol žmonės nuspręs: taip, mes norime būti kartu iki galo.

O mano atsakymas į klausimus apie seksą per pirmą pasimatymą yra labai paprastas: jeigu jums, miela moteriške, šito sekso baisiai norisi, tai galite savęs netramdyti. Tačiau, pasikartosiu dar sykį, manau, kad protingiausia pereiti prie sekso tada, kai vyrui ir moteriai subrendo abipusis noras nugyventi drauge visą gyvenimą.

Tai, žinoma, ne panacėja. Tokios poros irgi skiriasi (sprendimas tam ir sprendimas, kad jį įmanoma pakeisti. Šiandien norisi iki gyvenimo galo, po dešimties metų persigalvojo – visko pasitaiko). Be jokių abejonių, bus sunkumų, nuo jų neapdrausta nė viena pora. Tačiau mano stebėjimai rodo, kad tokios poros su šiais sunkumais susidoroja sėkmingiau.

O dar daug kas baiminasi, kad štai priimsiu sprendimą, o paskui paaiškės, kad mes seksualiai nesuderinami, ir ką tada daryti? Atsakau: jeigu žmonės nori būti drauge, jie įveiks bet kokį nesuderinamumą. Ir įveiks pakankamai paprastai bei greitai. O kai dėl grynai seksualinio nesuderinamumo, tai čia viskas dar paprasčiau. Galima, pagaliau, kreiptis į specialistą. Kad tik noro būtų.

Pabaigai dar kartą pasikartosiu: nesistenkite iškart užsiimti seksu. Pasistenkite iš pradžių suprasti, ar norite būti drauge iki gyvenimo pabaigos. Kai kam, beje, toks supratimas ateina ir per antrą, o kartais ir per patį pirmą pasimatymą.

.Naujienos iš interneto

One thought on “Neskubėkite užsiimti seksu”

  1. Tiktai taip ir ne kitaip,100%,ir iš vis visi intymūs reikalai turėtų prasidėti tik po santuokos-koks butu gražus pasaulis,kokia butų graži pati santuokos samprata,kokia pagarba merginai,moteriai ir daugybė daugybė kitų pliusų!!
    Geras straipsnis!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *