Nėštumas ir mobilusis telefonas

Ar pašokate, kai staiga suskamba jūsų mobilusis telefonas? Naujausi tyrimai rodo, kad telefono garsas taip pat veikia ir negimusius kūdikius. Tyrėjai paprašė dvidešimt aštuonių nėščių medikių rezidenčių, kurios darbe nuolat nešiojasi mobilųjį telefoną ar pranešimų gaviklį, sudalyvauti tyrimuose, susijusiuose su šių aparatų poveikiu kūdikiui. Moterys laukėsi 27- 41 savaitę.

Kiekvienos tyrimų sesijos metu, minėtieji prietaisai buvo nustatyti skambėti kas penkias minutes penkis kartus. Vaisius į šiuos garsus reaguodavo šoktelėjimu, galvos pasukimu, išsižiojimu, ir visa tai buvo nufilmuota iš įvairių kampų. Visi kūdikiai labiausiai reaguodavo pirmąjį kartą, o vėlesniaisiais kartais jų atsakas silpnėdavo. Tyrėjų nuomone, tokia kūdikių reakcija kelia susirūpinimą ir rodo, kad tokio pobūdžio dirgikliai neigiamai veikia normalų vaisiaus elgesio ciklą.

Dar anksčiau skelbtuose tyrimuose analizuotas mobiliųjų prietaisų skleidžiamų bangų poveikis žmogaus organizmui. Jeilio universiteto mokslininkai nustatė, kad mobiliųjų telefonų skleidžiamos bangos turi neigiamos įtakos vaisiaus smegenų formavimuisi ir gali būti hiperaktyvumo priežastis.

wwwNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.