Nusivylimas – sunkus jausmas, tačiau vertingas

Nusivylimas – tylus jausmas, apie kurį neįprasta kalbėti garsiai. Kad pasakytume „Aš nusivyliau“, reikia turėti labai daug drąsos ir pirmiausia prisipažinti tai sau. Dauguma žmonių deda milžiniškas pastangas, kad nesusidurtų su nusivylimu savo kelyje, stengiasi toliau gyventi iliuzijomis.

„Nusivylimas – tai savotiškas bankrotas. Sielos, kuri per daug eikvoja viltims ir lūkesčiams, bankrotas“, – teigė JAV rašytojas Ericas Hofferis.

Sunku būtų nusakyti šį jausmą žodžiais, bet pamiršti jo tikrai neįmanoma. Nusivylimas ateina netikėtai, palikdamas tuštumą po žlugusių vilčių.

Santykiai –turtinga terpė nusivylimams. Būtent negalėdami pakelti šio jausmo daug žmonių nutraukia santykius ir išeina. Kol viskas gerai, santykiai egzistuoja, bet kai tik prasideda nusivylimai, jie užsibaigia.

Gali atrodyti, kad nusivylimas – jau pabaiga, bet iš tikrųjų tai – tik pradžia. Kai nukrenta iliuzijų, klaidingų vilčių ir lūkesčių gaubtas, ateina realybės suvokimas, kai galima veikti ir gyventi tikrovėje. Rėmimasis realybe suteikia daugiau stabilumo.

Nusivylimai yra dėsningi ir neišvengiami. Jie yra gyvenimo dalis. Kad galėtume ištverti nusivylimus, leisti sau nuvilti kitus, išgyventi nusivylimus ir išsaugoti santykius su nuvylusiu žmogumi, reikalingas didžiulis vidinis darbas.

Ne visi pasirengę spręsti santykių problemas ir dirbti su savimi. Kai kuriems tai būna paskutinis lašas, perpildęs kantrybės taurę, kitiems – impulsas leistis į naujo partnerio paieškas, o tretiems – šansas pradėti viską iš naujo.

Nusivylimai santykiuose gali būti naudingi. Be nusivylimų neįmanomas tikras artimumas. Artimas ryšys – tai iš tiesų gilūs santykiai, kurie prasideda nuo nusivylimų virtinės. Artimumo stoka nuskurdina žmogų, padaro santykius tarsi plastikiniais, smarkiai ištuština abu partnerius.

Nusivylimas santykiuose – tai pažintis su realiu žmogumi, o ne su idealiu jo vaizdiniu. Santykiai, kurie pagrįsti partnerio idealizavimu arba desperatiškomis pastangomis pačiam virsti idealiu žmogumi, niekada negali tapti artimi.

Tad leiskite sau nusivilti. Tegul jūsų santykiai būna gyvi ir realūs.Naujienos iš interneto

One thought on “Nusivylimas – sunkus jausmas, tačiau vertingas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *