Paleisti išėjusį

Išsiskiriant turbūt pats svarbiausias dalykas – suvokti, kad vienas žmogus palieka kitą anaiptol ne dėl to, kad suteiktų jam skausmo, o dėl to, kad pasikeitė vidinės arba išorinės aplinkybės. Jis nemeta jūsų, jis paprasčiausiai išeina iš vienos situacijos savo gyvenime į kitą. Prisiminkite, kaip patys išėjote… Argi darėte tai tam, kad priverstumėte buvusį partnerį kankintis? Greičiausiai tuo momentu jūs buvote susikoncentravę išimtinai į būsimą situaciją – tą, į kurią nutarėte išeiti.

Sustabdyti ir susigrąžinti žmogų, kuris tvirtai nutarė išeiti, neįmanoma. Kai jūsų partneris priima tokį sprendimą, jis palieka situaciją, kurioje buvote drauge ir galėjote įtakoti vienas kito sprendimus. Kitaip sakant, jūs vis dar gyvenate ankstesnėje situacijoje, o jis – jau ne. Jūsų žodžiai šio žmogaus jau nepasiekia, net jeigu jis jūsų klausosi ar skaito jūsų žinutes.

Jeigu tasai, kuris išėjo, buvo išties mylimas ir brangus, jeigu jaučiate, kad jūsų skausmas susijęs būtent su to žmogaus praradimu, pasistenkite nuoširdžiai palinkėti jam laimės ir bent jau mintyse padėkoti už tai, kad jis buvo jūsų gyvenime.

Nereikia iškart pulti į naujus santykius, kad nuslopintumėte skausmą. Tokiu atveju skausmas gali transformuotis į chronišką ligą ir rimtas problemas sekančiuose santykiuose.

Dažnai atsitinka, kad aistra poroje po visai neilgo bendro gyvenimo užgęsta, o meilė bei draugystė taip ir neužsimezgė, bendrų interesų nėra, tačiau žmonės iš inercijos ir neturėdami alternatyvos toliau gyvena drauge. Ir staiga vienas iš jų išeina. Nes štai jinai – alternatyva, atsirado, dar ir rašo, skambina, reikalaudama galutinio sprendimo.

Ir tada tasai, kurį paliko, pradeda jaustis nuskriaustu. Situacija komplikuojasi, jeigu nauji išėjusi santykiai susiklosto sėkmingai. Ir užuot pasidžiaugęs, kad abu poros narius slėgę santykiai pagaliau nutrūko, paliktasis pradeda kankintis dėl to, kad partneris, pasirodo, gali būti ir kitoks, tiesiog anksčiau blogai stengėsi. Tokiais momentais mes visiškai pamirštame, kad naujoje poroje mes dabar matome tik pačią santykių pradžią, o santykių pradžia su išėjusiu ir jums patiems tikriausiai buvo labai ryški. Be to, naują porą mes matome dažniausiai netgi ne savo akimis, o sprendžiame apie ją iš pažįstamų pasakojimų ar įrašų socialiniuose tinkluose. Kiek teisingas gali būti vaizdas socialiniuose tinkluose? O ką jau kalbėti apie “rūpestingus” pažįstamus, kurie, apsimesdami, kad mus guodžia, šliūkšteli benzino į ugnį, kad išspręstų savo pačių psichologines problemas.

O jeigu santykiais dar tik prasidėjo, tačiau kažkaip vangokai iš abiejų pusių, galbūt tiesiog iš nuobodulio, be ugnelės? Niekas nežengė žingsnių link suartėjimo, nebuvo ypatingo noro geriau pažinti vienas kitą. Vyriškis kelis kartus dėl visa ko tarstelėjo lyg tarp kitko, kad visiškai nepasiruošęs santuokai, o moteris nesugebėjo suprasti, ar apskritai jam kažką jaučia, tačiau nutraukti santykių neskubėjo, kad neliktų viena. Ir staiga vyras paskelbia, kad susirado kitą… Ir kad su ta kita jau greitai vestuvės.. Ir paliktoji pradeda svajoti bei fantazuoti apie idealų gyvenimą su idealiu vyriškiu, apie gyvenimą, kuris galėjo būti, apie vestuves, namus, vaikus, šuniuką ir kačiuką, poilsį rojiškose salose… O dabar visa tai nutiks su kita!

Stop, palaukite minutėlę. O kodėl vyras staiga tapo idealus, kodėl per akimirką pasimiršo visa tai, kas jai jame buvo nepatrauklu ir ko ji niekaip negalėjo priimti? Pamėginkite prisiminti tai, pažaiskite vaizduotėje, kaip galėjo susiklostyti toliau kiekviena ta situacija, kai šalia jo jautėte didelį diskomfortą. Nieko gero, ar ne tiesa? O dar pagalvokite apie tai, kad jeigu jums buvo nemalonu santykių pradžioje, tai paskui būtų dar blogiau. Yra toks dėsnis, veikiantis visu šimtu procentų. Dėl to tiesiog nuostabu, kad ne su jumis jis ruošiasi kelti vestuves.

Kartais paleisti būna taip sunku dėl to, kad jaučiame, tarytum kitas vis dar turi valdžią mūsų atžvilgiu. Tačiau šitą valdžią jam suteikiame mes patys ir niekas kitas, “maitindami” savo mintimis ir jausmais tą situaciją, kuri realybėje daugiau neegzistuoja. Kai tik pavyks iš jos ištrūkti, mums prieš akis atsivers naujas pasaulis, kuriame būtinai bus ir nauka meilė, ir nauja viltis, ir nauji džiaugsmai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *