Paprastai apie pereinamąjį amžių

Pradėsime nuo pojūčių. Jūs vairuojate automobilį? Ar bent jau dviratį?

Puiku. Dabar įsivaizduokite save, su savo vairavimo patirtimi, už savivarčio vairo. Štai važiuojate siauru keliu. Iš vienos pusės – siena. Iš kitos – skardis. Kelias vingiuotas, siauras, vienas neatsargus judesys ir – į bedugnę. Ir jūs neturite jokio specialaus pasiruošimo. Nejaučiate vairo. Nemokate normaliai valdyti mašinos. Ir neturite supratimo, kaip pasielgs šitas griozdas sekančią sekundę.

Pagalvokite apie šį pavyzdį, pajauskite ir įsiklausykite, kokie pojūčiai kilo jūsų kūne. Ką jaučiate rankose, kojose, galvoje, kakle, krūtinėje, nugaroje, pilve…

Pagalvojote? Skirtumą su paprastu automobiliu pajutote?

Puiku.

O dabar įsivaizduokite paauglį, kuris per du tris mėnesius priaugo dešimt centimetrų.

Visa jo nervų sistema apskaičiuota maždaug 140 centimetrų ūgiui. Visi refleksai, judesiai, sensoriai apskaičiuoti žmogui, kurio ūgis – metras keturiasdešimt.

O jis jau pasiekė pusantro metro.

Dėl viso to paauglys paprasčiausiai nežino, kai susitvarkyti su nuosavu kūnu. Nežino, kaip jis pasielgs, ką ir kada ims daryti. Jis normaliai nejaučia pusiausvyros, sunku surasti atramos taškus. Nervų sistema kažkaip susitvarko, tačiau bet koks judesys reikalauja pastovių perkrovų. Ir nuolatinis jausmas, kad prarasta kontrolė. O iš čia – nerimas ir nesupratimas, kas bus toliau.

Jis paprasčiausiai važiavo “lengvuoju automobiliuku”, o čia staiga toks “sunkvežimis”. O žmogaus kūnas nepalyginamai sudėtingesnis už automobilį.

Kuo didesniais šuoliais augama, tuo sudėtingiau. Žmogui reikia laiko, kad apsiprastų nuosavame kūne. Įprastų pats prie savęs, išmoktų savimi naudotis.

Iš čia – staigūs elgesio pokyčiai. Iš čia – nervai, konfliktai. Rodos, visą laiką buvo ramus, o čia staiga tokie triukai prasideda…

Apskritai, žmogus turi teisę jausti nerimą ir nesuprasti, kas su juo vyksta. Tik vienas niuansas. Jeigu tėvai irgi nusikamavę ir jaučia persitempimą – prasideda grandininė reakcija ir abi pusės vis labiau erzina viena kitą. Dėl to pradėti, kaip visada, reikia nuo savęs.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *