Patikimi būdai apsisaugoti nuo žeidžiančių žodžių

Įžeidžiantys žodžiai mūsų tyko kiekvieną dieną, kai būname mažiausiai jiems pasiruošę. Jie sukelia mums stresą, suerzina, sugadina nuotaiką. Labai sunku tokiais atvejais neatsakyti tuo pačiu ir nesivelti į nemalonų žodžių mūšį.

Laimei, yra būdų, kaip atremti skaudinantį verbalinį puolimą, neprarandant savo orumo. Išbandykite praktiškai šiuos būdus.

1. Pabandykite suprasti.

Tas, kuris kritikuoja kitus, dažnai pats būna kupinas širdgėlos ir nepasitenkinimo Jei negalite suprasti, dėl ko jus įžeidęs asmuo iš tikrųjų nerimauja, paklauskite jo apie tai. Atminkite: pasipiktinimas ne visada būna skirtas jums asmeniškai. Pažvelkite į situaciją iš šalies ir ieškokite priežasties.

Padavėja elgiasi su jumis nemandagiai ne todėl, kad jūs jai kažkodėl nepatikote – vakar ją paliko mylimasis ir dabar jos vos tvardosi, neišliedama savo apmaudo ant visų aplinkinių. Jus staigiai lenkiantis vairuotojas nenori jūsų erzinti – jis skuba pas sergantį vaiką. Praleiskite jį. Bandydami suprasti tuos, kurių žodžiai jus skaudina, galite lengviau ištverti įžeidimą.

2. Išanalizuokite tai, kas buvo pasakyta.

Savo knygoje „Subtilus žodinės savigynos menas“ Suzette Hayden Elgin siūlo suskaidyti įžeidžiančią pastabą į dalis ir atsakyti į neišsakytą priekaištą, nevaidinant aukos. Pavyzdžiui, išgirdę „jei mane mylėtum, numestum svorio“, galite atsakyti taip: „O prieš kiek laiko nusprendei, kad aš tavęs nemyliu?

3. Atsigręžkite į įžeidėją.

Atsispirti įžeidimams nėra lengva. Ypač padeda tiesumas. Pašalinkite negatyvo krūvį, pavyzdžiui, tokiu klausimu: „Ar reikėjo mane įžeisti dėl kokių nors priežasčių? arba „Ar supranti, kaip tokius žodžius galima suvokti?

Taip pat galite paprašyti asmens paaiškinti pastabos reikšmę: „Ką turi omenyje? arba „Noriu patikrinti, ar teisingai supratau?” Kai jūsų kritikas pajus, kad jo žaidimas buvo nedoras, jis paliks jus ramybėje. Be to, jis pasijus sugėdytas.

4. Naudokite humorą.

Vienai jaunai merginai teko išgirsti tokią frazę: „Ar turi naują sijoną? Man atrodo, kad kėdės yra apmuštos tokiu pat audiniu.“ Ji nepasimetė ir atsakė: „Na, tai atsisėsk man ant kelių“.

Moteris visą gyvenimą uoliai palaikė namų švarą. Vieną dieną ji rado savo savo dukters kambaryje voratinklį ir paklausė: „Kas čia?“ „Atlieku mokslinį eksperimentą“, – atkirto dukra. Geriausias ginklas prieš įžeidžiančią kritiką yra juokas. Šmaikštus atsakymas padės susidoroti su beveik bet kuriuo įžeidėju.

5. Sugalvokite simbolį.

Viena moteris pasakojo, kad jos vyras viešai ją visada kritikuodavo. Tada ji pradėjo su savimi nešiotis nedidelį rankšluostį ir, kai vyras jai ką nors įžeidžiančio pasakydavo, ji užsidengdavo galvą rankšluosčiu. Jam buvo tokia gėda, kad atsikratė blogo įpročio.

6. Neprieštaraukite.

Sutinkite su viskuo. Jei vyras priekaištauja jums: „Manau, brangioji, tu priaugai dešimt kilogramų“, jūs galite patikslinti: „Tiksliau – dvylika“. Jei jis neatsitrauks: „Na, ką tu darysi su papildomu svoriu?“, pabandykite atsakyti: „Tikriausiai nieko. Tik kurį laiką būsiu stora“. Įžeidžianti pastaba yra tiek galinga, kiek jai suteikiate galios. Sutikdami su kritika, jūs nuginkluojate kritikuojantįjį.

7. Nepaisykite įžeidžiančios pastabos

Išklausykite pastabą, pasakykite sau, kad ji yra netinkamoje vietoje, ir pamirškite. Gebėjimas atleisti yra vienas iš svarbiausių savybių, padedančių mums gyventi. Ją galima nesunkiai išsiugdyti savyje.

Jei dar nesate pasiruošęs atleisti, praneškite kritikuotojui, kad jo pastaba buvo išgirsta, bet atsakymo nebus. Kitą kartą, kai iš jūsų pasišaipys, nuvalykite įsivaizduojamą dėmę nuo marškinių. Kai tave įžeidęs žmogus paklaus, ką jūs darote, pasakykite: „Maniau, kad man kažkas trenkė, bet tikriausiai klydau“. Kai įžeidėjas žino, kad jūs perpratote jį, jis taps daug atsargesnis. Arba galima apsimesti, kad jums neįdomu. Mirksėkite, žiovaukite ir pažiūrėkite į šalį, tarsi sakytumėte: „Kam tai rūpi“ Žmonės negali pakęsti, kad jie laikomi nuobodžiais.

8. Pridėkite 10 procentų.

Jūs niekada negalėsite visiškai apsisaugoti nuo įžeidžiančių pastabų. Stenkitės kai kurias iš jų suvokti kaip natūralius dirgiklius, kurų nuolat pasitaiko kiekvienam. Daugelis iš mūsų stengiasi neįžeisti kitų, tačiau kartais tai įvyksta netyčia arba suklystame.. Apsiginkite, kai manote, kad tai būtina, bet taip pat pagalvokite ir apie „10 procentų taisyklę“. Tai yra, 10 procentų atvejų net geriausias draugas gali pasakyti ką nors įžeidžiančio net negalvodamas, o paskui gailėtis dėl to, ką pasakė.

Kitaip tariant, užsiauginkite storesnę odą. Paprastai lengviausia manyti, kad žmonės stengiasi padaryti viską, ką gali, o daugelis tiesiog nesuvokia, kaip jų elgesys veikia kitus.

Nuolat gintis, įrodinėti savo argumentus ir kontroliuoti situaciją – per brangu. Pasistenkite dažniau atleisti ir mainais sulauksite kur kas mažiau įžeidžiančių žodžių ir kritikos.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *