Penki poreikiai santuokoje

Neištikimybė – tai ženklas, simptomas, kad santuoka nelaiminga. Jeigu kažko negauna šeimoje, sutuoktinis/sutuoktinė ieško to už šeimos ribų. Neištikimybę įveikti gali toli gražu ne kiekviena šeima. Dėl to paprasčiau rūpintis santykiais, sulaukus pirmų nepasitenkinimo “skambučių”, nei laukti tokios pabaigos.

Amerikiečių tyrinėtojas, knygos “Jo poreikiai, jos poreikiai: santuoka be neištikimybės” autorius Vilardas Hadlis atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 800 porų ir išskyrė svarbiausius vyrų ir moterų poreikius santuokoje, kuriuos patenkinus, sutuoktiniai laiko vienas kitą pačiais geriausiais.

Pirmasis poreikis

SAVIUGDA IR TOBULĖJIMAS - paprastai apie psichologiją ir saviugdą

Moterims – švelnumas. Kai vyras dovanoja gėles, apkabina, bučiuoja, laiko jos ranką savoje, moteris jaučiasi mylima kaip moteris.

Vyrams – seksualinis pasitenkinimas. Neretai moterys skundžiasi, kad vyras nerodo švelnumo ir tos pačios moterys paskui prisipažįsta, kad reguliariai atsisako intymumo su vyrais.

Šie poreikiai yra poriniai: jeigu vyras nerodo švelnumo, sekso jis negaus, jeigu moteris atsisako nuo sekso, nematys jokio švelnumo.

Antrasis poreikis

Moterims – kalbėjimas. Moteriai būtina, kad vyras klausytųsi, emocingai reaguotų į tai, apie ką su juo kalbasi žmona. Santykių pradžioje poros daug šnekasi, demonstruoja susidomėjimą vienas kitu ir meilę. Moterys tikisi, kad toks susidomėjimas išliks ir santuokoje. V. Hadlis savo eksperimento metu išsiaiškino, kad norint patenkinti šį poreikį, moteriai per savaitę reikia 15-os valandų dėmesio iš partnerio pusės. Tai maždaug 2 valandos per dieną.

Vyrams – moteris turi būti gera bičiulė poilsiaujant ir pramogaujant. Neretai iki santuokos moteris su malonumu dalyvauja vyro pramogose: žiūri futbolą, dalyvauja žvejyboje ir t.t. O santuokoje pradeda mėginti įtraukti vyrą į savas pramogas ar tiesiog leidžia vyrui pramogauti vienam. Tai gali kelti pavojų santuokai, kadangi, kaip nebūtų keista, vyrai teikia labai didelę reikšmę moters sugebėjimui tapti ištikima bičiule poilsiaujant ir pramogaujant.

Trečiasis poreikis

Moterims – sąžiningumas ir atvirumas. Moteriai reikalinga tiesa tiek kasdienybėje, tiek ekstremaliose situacijose, tiek mažmožiuose, tiek dideliuose darbuose. Jei vyras slepia informaciją ar apgaudinėja, jo patikimumas moters akyse žlunga. Ji jausis nesaugi.

Vyrams – fizinis moters patrauklumas. Šis poreikis turi du aspektus. Pirmasis – tai galimybė pateikti patrauklią moterį visuomenei kaip savo žmoną. Antrasis – meilės santykiuose vyrui sunku vertinti žmoną vien už dvasines savybes. Vyrai turi labai gilų fizinio žmonos patrauklumo poreikį.

Ketvirtasis poreikis

Moterims reikalingas pakankamas pinigų kiekis. Pinigų niekada nebūna per daug, tačiau visada yra konkreti suma, kuri užtikrina saugumą ir pasitikėjimą rytojaus diena.

Vyrams reikalingas namų jaukumas. Ramybė ir komfortas namuose.

Penktasis poreikis

Moterims svarbu, kad vyras būtų geras tėvas. Netgi ne šiaip geras, o sektinas pavyzdys. Žmonai svarbu matyti mylimą vaiką mylimo vyro rankose.

Vyrui svarbus žavėjimasis. Jis nori savimi didžiuotis. Tačiau susižavėjimo nereikia painioti su vertinimais. “Tu šaunuolis, tu super, tu pats geriausias” – tai vertinimas. O susižavėjimą galima rodyti per jausmus, kuriuos kelia moteriai vyro elgesys.

  • Džiaugiuosi, kai matau tavo pasiekimus;
  • Man malonu, kai tu gražiai apsirengęs;
  • Žaviuosi tavimi ir jaučiu tavyje atramą, kai tu mane gini.

Svarbiausia, kad tas susižavėjimas būtų nuoširdus, tegu ir nežymus, susijęs su smulkmenomis, bet keltų teigiamas emocijas.

Patenkinus šiuos poreikius, partneriai laiko vienas kitą pačiais geriausiais, santuokiniai ryšiai sutvirtėja, kaip ir abipusės meilės bei ištikimybės pagrindas.

Jeigu norite išsaugoti meilę ir pasirengę drauge įveikti santuokoje iškylančias problemas, vienu iš žingsnių šia kryptimi gali tapti atviras pokalbis apie lūkesčius ir poreikius vienas kito atžvilgiu.

Pasistenkite išgirsti vienas kitą ir galbūt kažką pakeisti pažiūrose ir elgesyje.

Nuoširdžiai tikiuosi, kad šis tekstas primins jums apie būtinybę rūpintis savimi ir artimu žmogumi.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *