Penkiolika klausimų savianalizei

Jūsų gyvenimas labai svarbus ir viskas vyksta ne veltui. Kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau užduoda sau tokius klausimus: Koks mano tikrasis pašaukimas? Ką aš turiu padaryti, kad mano gyvenimas nepraeitų veltui? Visi mes skirtingi ir visi turim savo atsakymus į šiuos klausimus.

Visi kažko siekiame, turime tikslų. Taip lyg ir turėtų būti, bet labai dažnai su tikslais kyla problemų, nes… mes nežinome, ko norime. O kol nežinome, ko norime, plūduriuojame kaip popierinis laivelis upės sraute – kur nuneš, ten bus gerai.

Kaip sužinoti? Internetinio žurnalo „The MindUnleashed“ bendraautorius Stevenas Peretto paruošė 15 klausimų, į kuriuos vertėtų atsakyti tiems, kurie neatrado savo tikslų. Pirmiausia, autorius pabrėžia, kad tikslai nuolat keičiasi. Ir tai yra normalu. Mes negalime suplanuoti viso gyvenimo iki pat paskutinio atodūsio, be to, gyvenime viskas keičiasi daug greičiau, nei mes pastebime. Todėl reikia atrasti tikslą ne visam gyvenimui, o artimiausiems keleriems metams.

Taigi, štai klausimai, kurie padės atrasti tikslą.

Kas suteikia man energijos?

Užsiėmimai, kurie veda jus į tikslą, didina jūsų energijos kiekį, o tie reikalai, kurie jums nemieli, energiją išsiurbia. Stebėkite savo kūną ir sąmonę. Jeigu jums atrodo, kad jau daug metų jaučiatės pavargę, pats laikas keisti gyvenimo orientyrus.

Kas man svarbu?

Svarbius ir malonius dalykus galima puikiai derinti. Tereikia pačiam aiškiai suvokti, kas yra svarbu būtent jums, o kas – šeimai, tėvams, draugams ar vadovui. Kuo daugiau jūs darysite dėl savęs, o ne dėl kitų, tuo laimingesni jausitės. Ir tuo lengviau bus įveikti pakeliui sutiktas kliūtis.

Apie ką aš galvoju, kai prausiuosi duše?

Laikas, kurį skiriate vandens procedūroms, gali būti pats maloniausias per visą dieną. Pagalvokite apie tai, apie ką paprastai galvojate tuo metu. Apie naujus projektus? Apie šeimą? Apie keliones? Ar apie tai, kokia sunki diena laukia ir kaip viskas blogai? Taigi, keiskite prioritetus ir skirkite laiko pamąstymams apie smagius dalykus.

Ko žmonės manęs klausia?

Žmonės klausia jūsų nuomonės kažkuria tema? Apie ką jūs galėtumėte papasakoti kaip ekspertas? Atsakymai į šiuos klausimus atskleidžia, kokiose srityse jūs galėtumėte būti naudingi šiam pasauliui.

Apie ką aš kalbuosi su artimaisiais?

Apie ką jūs kalbatės su šeima? Kokias istorijas pasakojate partneriui, o kokiomis temomis kalbatės su tėčiu? Ar jūs įsitikinęs, kad su pašnekovais pokalbio temas pasirenkate būtent jūs?

Ką aš darau laisvu nuo darbo, šeimos ir pomėgių laiku?

Jūsų veiksmai parodo tikruosius jūsų prioritetus.

Apie ką paskutiniu metu skaičiau?

Tai buvo knygos ar straipsniai internete? Profesinė medžiaga ar tiesiog skaitalai? Atsakykite į šį klausimą ir suprasite, kas jus iš tiesų domina.

Ką aš sapnuoju?

Sapnas – tai, kas vyksta jūsų pasąmonėje. Ieškokite juose prasmės, bet savarankiškai, be kitų pagalbos.

Kada ir kokiomis aplinkybėmis aš jaučiausi iš tikrųjų gyvybingas?

Atsakymas apie tai, kas jus labiausiai įkvepia.

Ar dažnai sutampa mano interesai ir gebėjimai? Kokią vaikystės baimę man dar reikia įveikti?

Ką aš daryčiau, jeigu pinigai man neturėtų jokios reikšmės?

Ką aš daryčiau, jeigu man visiškai nerūpėtų tai, ką apie mane galvoja kiti?

Kai jūs turite pakankamai daug pinigų, vienintelis stabdis lieka visuomenės nuomonė. Ką jūs padarytumėte, jeigu nebūtų jokių apribojimų? Jeigu jūs būtumėte visiškai laisvi ir galėtumėte daryti viską, ką norite? Kaip jūs tada gyventumėte?

Kas man iš tikrųjų rūpi?

Koks punktas jūsų kasdienybėje pats svarbiausias? Kokie atlikti darbai jums suteikia malonų pasitenkinimą? Ko gero, tai dalykai, kurie jus veda į kažkokį tikslą. Ko dar nesuvokiate?

Kokius savo įgūdžius galėčiau sujungti, kad rezultatas būtų įdomus žmonėms?

Kaip atrasti savo stilių ir sukurti savo produktą? Sujunkite pagrindinius savo įgūdžius. Styvas Džobsas buvo išskirtinis verslininkas, nes mokėjo sujungti savyje du genijus: matematiko ir humanitaro, techniko ir reklamos specialisto, inžinieriaus ir istorijų kūrėjo.

O prisimenate istoriją apie beisbolo trenerį, kuris sėkmingai sujungė sportą ir statistiką? Taigi, atraskite, iš ko galėtumėte padaryti derinį, – tai ir bus jūsų darbo prasmė, o gal – ir gyvenimo.

Jeigu turėčiau galimybę trumpai papasakoti apie save, bet tik dviem sakiniais, kokie jie būtų?

Aš užduodu sau šį klausimą nuolat. Kartą per kelis mėnesius ir jau daug metų. Galvoju, kad tai, kaip dabar save identifikuojate, yra daug svarbiau nei asmeninė istorija. Atsikratykite praeities naštos. Nesijaudinkite dėl ateities – ji pasirūpins savimi pati. Pagalvokite apie tai, kas jums svarbu būtent dabar.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.