Pirmąją meilę reikia pamiršti?

Sakoma, pirmoji meilė nepamirštama. Vis dėlto gali būti, kad jums teks pasistengti ją pamiršti, kitaip ji gali sugriauti jūsų esamus ar potencialius santykius, mano mokslininkai.

Sociologams pavyko nustatyti, kad pirmosios meilės euforija gali tapti visai nerealistišku kriterijumi, kuriuo bus matuojami visi tolesni romanai. Pasak mokslininkų, geriausias būdas ilgam likti laimingu tolimesniuose santykiuose – pamiršti prisiminimus apie besidaužančią širdį pirmosios meilės metu.

Regis, tie, kurie pragmatiškiau žvelgia į tarpusavio santykius ir nesistengia įžiebti tokios ugnies, kokia liepsnojo krūtinėje prieš daugelį metų pirmosios meilės metu, turi kur kas daugiau šansų patirti laimingus ir ilgalaikius santykius, rašo „Daily Mail“.

Šis tvirtinimas pateikiamas mokslinių tyrimų „Changing Relationships“ rinkinyje, kurio redaktorius – profesorius Malkolmas Brininas iš Esekso universiteto socialinių-ekonominių turimų instituto.

Jis pažymėjo, kad ilgų ir laimingų santykių paslaptis – kažkokiu būdu pamiršti pirmuosius santykius. „Būtų idealu atsibusti ryte ir suvokti, kad užmezgei visai kitus santykius, tuo tarpu ankstesniųjų kaip ir nebuvo“, – tęsia mokslininkas. – „Jei pirmoji meilė buvo aistringa ir ji tapo jums savotišku kriterijumi, kituose, brandesniuose santykiuose jūsų neišvengiamai laukia nuobodulys ir nusivylimas. Problemos prasidės tuomet, kai jūs, užuot stengęsi pasiimti visa, ko jums reikia, iš „suaugusiųjų“ santykių, tikėsitės tokio jaudulio ir jausmų intensyvumo, koks buvo pačiuose pirmuosiuose santykiuose“.

Straipsnių rinkinys „Changing Relationships“ jau sukėlė ginčus tarp specialistų. Antropologė iš Ratdžersio universiteto profesorė Helen Fišer mano, kad būtent prisiminimai apie emocijų intensyvumą padeda išsaugoti santykius.

Naudojant magnetinio rezonanso tomografiją, jai pavyko išsiaiškinti, kad savanorių, ilgą laiką gyvenančių laimingoje santuokoje, smegenų aktyvumo nuotraukos sutampa su porų, esančių kartu ne daugiau pusmečio. „Man pavyko aptikti neginčijamą psichologinį įrodymą, kad romantiniai santykiai gali trukti ilgą laiką“, – sako profesorė H.Fišer.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.