Pora paprastų santykių taisyklių

Ilgų sąrašų čia nebus – tik du punktai, universalūs, be skirstymo į „jis” ir „ji”.

Paprasti patarimai, kurie padės daugiau nešvaistyti jėgų sunkiems žmonėms ir sunkiems santykiams.

Santykiai turi būti lengvi

Turėtumėte tai pajausti jau per pirmąjį susitikimą, pačioje pradžioje. Pamirškite „asmenybes, kurių niekas nesupranta” ir sudėtingus charakterius, pamirškite „priprasime vienas prie kito”, „palauksiu”, „reikia ieškoti kompromiso”… Žmogus, greta kurio būti komfortiška tarsi greta seno draugo, tinka kur kas geriau nei tas, kurio palankumo teks siekti metų metus. Mergina, kuri tavimi susidomi per pirmąjį susitikimą, yra geresnis variantas už šaltą gražuolę, kuri teiksis pažvelgti į jus tik po to, kai padovanosite jai kelionę prie jūros. Žmonės labai greitai supranta, patinka jiems kažkas, ar ne. Nepuoselėkite iliuzijų. Paprasta ir lengva – gerai, sudėtinga ir painu – blogai.

Tai aksioma. Įrodymai jai nereikalingi. Santykiai – ne teismo procesas, nieko įrodinėti čionai nereikia.

Nereikia lakstyti paskui pasipūtusius, susireikšminusius žmones, derintis prie jų, stengtis prisitaikyti. Kartą pradėję, įstrigsite ilgam, o mainais nesulauksite nei pripažinimo, nei savo pastangų įvertinimo – juk patys pradėjote, niekas jūsų nevertė įsiteikinėti. Dauguma netgi labai gerų žmonių yra nedėkingi egoistai. Tiesą sakant, dėl to nėra ko jaudintis, viskas čia normalu, bet juk galiausiai bus labai skaudu ir gaila iššvaistytų pastangų.

Jeigu nepavyko iš karto – nieko nesigaus ir vėliau, jei nebuvo kibirkšties – tai jos ir nebus. Tai ne jūsų žmogus. Sunkumai santykiuose – tai paauglių, kurie linkę patys išbandyti vis naujas ir naujas neištyrinėtas gyvenimo sritis, tema. Ir žmonių, kurie neturi kur dėti savo laisvo laiko. Neturite kuo užsiimti gyvenime? Susiraskite hobį, neįklimpkite į įvairiausius psichologinius iškrypimus. Netempkite santykių vieni, nesulaukdami partnerių atsako. Niekas šito „žygdarbio” neįvertins ir kada nors jūsų ištvermė galiausiai pasibaigs. Ir geriau, kad ji pasibaigtų kuo anksčiau, o ne vėliau.

Santykiai turi teikti džiaugsmą

Jausmai papildo gyvenimą, suteikia jaukią, kupiną meilės ir džiaugsmo erdvę šiame pasaulyje, kur norisi sugrįžti po sunkios dienos. Jūsų gyvenime šito nėra? Buvimas su antra puse išsekina jus morališkai vos per vieną vakarą – taip stipriai, kaip neišsekina netgi sunki darbo diena? Laikas sustoti.

Santykiai skirti džiaugsmui. Šis punktas, kaip ir pirmasis, nereikalauja įrodymų.

Nereikia per prievartą pratintis prie skandalų ir sunkių pokalbių, kurie niekur neveda ir neduoda jokių rezultatų. Nereikia priprasti prie abipusių pretenzijų, kurios sulig kiekvienu kivirču skverbiasi vis giliau į praeitį, ir jums primenamos visos nuodėmės, pradedant nuo vaikų darželio. Čia verta pažymėti, kad konfliktai – normalus reiškinys, tačiau po jų turėtų būti geriau, o ne blogiau. Jei savijauta pablogėja, reiškia, jūsų poroje kažkas negerai.

Kai iš santykių pradingsta džiaugsmingos akimirkos, tokie santykiai – beverčiai. Viskas labai paprasta. Tačiau dėl tam tikrų priežasčių daugeliui žmonių lengviau metų metus kentėti nuoskaudas ir blogą elgesį su savimi. Švaistyti laiką ir energiją visiškai beprasmiškiems kivirčams. Kai tik pastebėsite, kad ginčo tikslas yra ne sprendimo ieškojimas, o noras kuo skaudžiau įgelti oponentui – užsičiaupkite. Išsivirkite arbatos.

Jei pašnekovas tenori eilinį kartą pakišti jums po nosimi savo pretenzijų sąrašą – išeikite. Nesileiskite, kad būtų manipuliuojama jūsų kaltės jausmu! Jausmai skirti ne tam, kad būtų surastas kaltininkas, atpirkimo ožys. Žmonės turėtų likti kartu, dėl to, kad jiems gera būti kartu. Viskas. Taškas. Kitas priežastis galite mesti į šiukšlyną – visus tuos „dėl vaikų”, „o ką, visi taip gyvena”, „vienam bus dar blogiau”, „mes jau tiek laiko kartu”… Jei žmonės ilgą laiką gyvena tarsi griežto režimo kalėjime – tai ne priežastis jame pasilikti.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *