Požymiai, jog tai ne meilė, o priklausomybė

Meilė – nuostabus, du žmones sujungiantis jausmas. Tačiau kartais partneriai vienas kito nemyli, o yra paprasčiausiai priklausomi vienas nuo kito emociniame lygmenyje. Tokie santykiai nėra sveiki ir sukelia daug nepatogumu abiem partneriams. Kaipgi atpažinti šią priklausomybę?

Jūsų mintys pašvęstos vien tik mylimam žmogui

Kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo to, gyvena jis poroje, ar ne, turi turėti asmeninį gyvenimą. Darbas, namai, hobis, kelionės – tai tiek dalykai, kurie paįvairina asmeninį gyvenimą. Jeigu jūsų mintys sukasi vien apie savo antrą pusę, jei visą laiką galvojate, kur tas žmogus dabar yra, ką jis veikia, su kuo bendrauja, reiškia, jūs greičiausiai turite priklausomybę. Nesibaigiantys skambučiai, priekaištai, skandalai ir kaltinimai iš jūsų pusės galiausiai sugriaus santykius. Stenkitės prasiblaškyti ir nekontroliuoti partnerio kiekvieną minutę.

Nustojote bendrauti su artimaisiais

Po pažinties su partneriu, visi jūsų draugiški pasisėdėjimai pasitraukė į antrą planą? Daugiau nesusiskambinate su artimaisiais, nesusitinkate, kad drauge praleistumėte laiką, nesidalinate planais artimiausiam savaitgaliui? Norite kiekvieną minutę praleisti vien su savo mylimu žmogumi? Atminkite, kad anksčiau ar vėliau pavargsite nuo tokio glaudaus bendravimo. Kažkuriam iš jūsų dviejų kils noras įkvėpti šviežio oro, juk persisotinimas vienas kitu labai kenksmingas santykiams.

Hobis ir pomėgiai pasitraukė į antrą planą

Anksčiau mėgote tapyti peizažus, karstytis po kalnus ar lankyti paskaitas, o dabar visą laiką praleidžiate prie viryklės ir svarbiausia – pagaminti kažką skanaus mylimam žmogui. Taip, dėmesys vienas kitam – būtinai reikalingas, tačiau ir savęs pamiršti negalima. Žmogus įdomus kitiems visų pirma kaip asmenybė, vadinasi, asmenybę reikia ugdyti ir tobulinti. Kuo platesnė jūsų pomėgių sfera, tuo esate įdomesni partneriui.

Nekreipiate dėmesio į trūkumus

Teisinti blogą partnerio elgesį – įprastas priklausomybę kenčiančio žmogaus užsiėmimas. Jis tikisi geresnio, galvoja, kad žmogus pasikeis. Tačiau to nebus. Kuo daugiau jam leidžiate, tuo mažiau jis jus gerbia. Emocinis nestabilumas, problemos šeimoje ar darbe negali pateisinti grubumo ir chamiškumo mylimo žmogaus atžvilgiu.

Partnerio nuomonė – vienintelė teisinga nuomonė

Kiekvienu gyvenimišku klausimu žmogus turi turėti savo asmeninę nuomonę. Įsiklausyti į artimuosius, žinoma, galima ir netgi reikia, tačiau tik tada, kai jums reikalingas patarimas. Jeigu jumis manipuliuoja, o jūs tam pasiduodate, reiškia, jūsų santykiai toksiški. Negalima leisti, kad kitas žmogus priimtų už jus svarbius sprendimus ir prisiimtų atsakomybę už jūsų gyvenimą. Kiekvienas žmogus – pats savo laimės kalvis.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.