Požymiai, kad jus bombarduoja meile

Bombardavimas meile – tai bandymas daryti įtaką žmogui, dosniai demonstruojant dėmesį ir švelnumą. Skamba galbūt nelabai rimtai, gal net juokingai, tačiau šito reiškinio pasekmės gali būti labai nemalonios.

Bombardavimo tikslas – padaryti tave priklausomu. Ir tai žymiai blogiau už sudaužytą širdį. Nes tampi priklausomas nuo šių santykių kaip narkomanas, tavo orumas ir nepriklausomybė tiek smunka, kad dabar su tavimi galima žaisti kaip su šunyčiu. Bėda ta, kad atskirti svaiginantį prasidedančio romano polėkį nuo bombardavimo meile kartais būna gana sudėtinga. Kad susigaudytum, kas vyksta, reikia atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius požymius.

Tave bando izoliuoti nuo kitų santykių

Nuo santykių su šeima, draugais, kolegomis. Bombarduotojas reikalauja padidinti dėmesio savo personai. Jam reikalingas visas tavo laikas, o tai reiškia, kad jis pasistengs atriboti tave nuo kitų santykių, nuo bendravimo praktiškai su visais. Nuolatinis reikalavimas skirti dėmesio – kontroliavimo metodas. Kartais netgi pavyksta įtikinti žmogų, kad smurtininkas yra vienintelis, ką žmogus turi šiame gyvenime.

Tave kaltina, jei neatsakai į malonius gestus tuo pačiu

Viskas labai paprasta: aš tave mylėsiu ir rūpinsiuosi, tačiau tu turi turėti sąžinės apdovanoti mane už tokį pasiaukojimą. Gali nelaukti jokio nesavanaudiškumo. Bet koks bandymas įpiršti kaltės jausmą mainais į meilę – emocinis manipuliavimas, kuris gali būti labai kruopščiai užmaskuotas.

Nesibaigiantys tau skirti komplimentai

Iš pradžių komplimentai, o paskui seka bombardavimas susižavėjimu. Jis toks apsimestinis ir atkaklus, kad pradedi jausti tarsi smaugiamas, visiškai sugniuždytas. Nesiliaunantys malonūs žodžiai netenka visos savo vertės dėl dažno, pastovaus kartojimo. Reikia suvokti, kad komplimentai, kurie byra serijomis, tarsi šaudant iš kulkosvaidžio – tai tik būdas išreikšti jausmus, kurie neturi jokio svorio ir vertės.

Jau pirmosiomis savaitėmis partneris bando pakelti santykių statusą

O gal net ne savaitėmis, o dienomis. Sakyti “Aš tave myliu” toje santykių stadijoje, kai dar tik pradedate susipažinti – ne visai normalu. Nors, žinoma, būna išimčių. Tačiau apskritai visokios “giminingos sielos”, “man skirtasis/man skirtoji”, “aš niekada taip nemylėjau” – tai viso labo eiliniai triukai, manipuliacijos, kad tu patikėtum, jog horoskopai sutapo ir pagaliau sutikai savo likimą. Jei tave bombarduoja meile, tai žodžiai, kuriuos tau malonu girdėti – viso labo išradinga taktika.

Tave užverčia dovanomis

Laime prekybos centrai neprekiauja, jei tik, žinoma, nelaikai laime vištienos filė ar alaus pakuotės. Tą patį galima pasakyti apie meilę. Pačios savaime dovanos, žinoma, neliudija, jog tave pradėjo bombarduoti. Tačiau jeigu peržengiamos bet kokios proto ribos ir tau jau laikas išsinuomoti geležinkelio konteinerį daiktams sandėliuoti – greičiausiai tai, visgi, bombardavimas. Pradedi jaustis skolingas žmogui, nori tu to, ar ne. Ir visa esmė ta, jog iš tavęs laukia, kad galiausiai apmokėtum visas skolas. Verta atkreipti dėmesį ne tik į dovanų kiekybę, bet ir į tai, ar nešaukia tau tos dovanos: “Ar įvertinai mano neįsivaizduojamą dosnumą?!”

Jautiesi netekęs savo ribų

Asmeninės erdvės ribų pažeidimas “vardan meilės” ar teisinantis, kad “mes gi pora” – pavojaus signalas. Jeigu žmogus įsibrauna pas tave be įspėjimo, kuria tavo vardu planus, neaptardamas ir nederindamas jų su tavimi – akivaizdūs psichologinio smurto požymiai.

Su tavimi žaidžia “karšta-šalta”

Visi “bombarduotojai” iš esmės yra narcizai. Jiems visada reikalingas koks nors prizas arba tavo kontrolė. Vienas iš būdų patikrinti, kokią įtaką galima tau daryti – žaidimas “karšta-šalta”. Pavyzdžiui, jeigu po to, kai tave metė, vis dar gyveni laukimo režimu, kankiniesi ir ieškai vilties – būtent tai ir byloja apie “bombonešio” turimą valdžią tau. Šitų manipuliacijų griebiamasi tada, kai nori perkrauti žaidimą, kaip perkraunamas kompiuteris – kad vėl apvyniotų tave aplink pirštą, patirtų malonumą, gautų trokštamą prizą.

Dažnai jautiesi nejaukiai

Neignoruok intuicijos, tai labai galingas daikčiukas. Jeigu dėl partnerio elgesio bet kuriame santykių etape jauti diskomfortą, tai jau pakankamai rimta priežastis susimąstyti, ar nebus jūsų santykiai toksiški. Juk kai yra nuoširdumas ir meilė, niekas negali kelti šleikštulio ir diskomforto. Dėl to nežiopsok. Įsiklausyk į intuiciją.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *