Požymiai, rodantys, ar esate taupus, ar visiškas skurdžius

Originalas

Jūs taupote? Ne? Ar prisipažinti gėda? Jei gėda, tai čia jau yra pirmasis aliarmuojantis skambaliukas. Nustokite apsigaudinėti, perbėkite akimis per šiuos 10 punktų ir sąžiningai juos „prisimatuokite“. Galbūt į jūsų gyvenimą atėjo permainų metas.

Jums gėda gyventi pagal išgales

Esate pasiruošę padaryti viską, kad niekas nesužinotų apie jūsų finansinę padėtį. Apsikerpate plaukus brangioje kirpykloje, perkate buitinę techniką kreditan, kuris jums akivaizdžiai ne pagal kišenę, fiksuojate socialiniuose tinkluose kiekvieną dovaną ir išvyką į kavinę. O namuose laukia atsilupę tapetai.

Manote, kad naujos sofos pirkimas yra nereikalingos išlaidos

Sofos, šaldytuvo, kėdžių ir lėkščių… Yra gi močiutės servizas. Tiesa, nuskeltais kraštais, bet kam tai rūpi? Jūs atsisakote patogumo, tačiau nepakęsite pagalbos iš šalies. Neduok Dieve, kas nors dar pavadins jus „nelaimėliu“.

Perkate pigų maistą, o ne tą, kurio norisi

Raktažodis: „visada“. Ir tai ne apie raudonuosius ikrus. Kaina jums – pirmoji produkto savybė. Kur kas svarbesnė už jo sudėtį ir netgi galiojimo laiką.

Nesidžiaugiate kito žmogaus sėkme ir viską matuojate pinigais

Pirmas dalykas, kuris jus domina bendraujant su žmonėmis, yra tai, kiek jie uždirba. O hobis ir talentai palauks. Tik štai kažkieno sėkmė jus labiau erzina, nei džiugina. Iškart įtariate, kad ji pasiekta nesąžiningai.

Neturite ilgalaikio tikslo, kuriam taupytumėte pinigus

Taip, jūs svajojate, tarkime, apie keliones. Bet kokioje nors tolimoje ateityje, iki kurios „dar reikia išgyventi“. Ir jūsų namuose garantuotai nėra taupyklės.

Esate nusiteikę gauti naudos dabar ir tik dabar

Parduotuvėje paimsite mažą skalbimo miltelių pakuotę, kadangi ji pigesnė. Didesnė pakuotė, kuriai taikoma nuolaida, jūsų nesudomins. Nors žiūrint į priekį, taip būtų naudingiau. Jūs apskritai nieko neimate atsargai.

Vos tik pas jus atsiranda nors truputis pinigų, pradedate juos švaistyti

Nesusimąstydami skolinate pinigus, mestelėdami „vėliau kada nors grąžinsi“, ir už visus mokate kavinėje. Po dienos – vėl gyvenate atlyginimo laukimo režimu.

Visiškai neleidžiate pinigų savo malonumams

Kada paskutinį kartą nusipirkote kažką nebūtino? Nuėjote į kiną? Į grožio saloną?

Jūs tiesiog medžiojate nuolaidas

Ne paprasčiausiai jomis domitės, bet laukiate prie parduotuvės durų. Esate pasirengę kelias valandas stovėti eilėje, kol atidarys parduotuvę, kad gautumėte trupučiuką naudos. O kartą per išpardavimą vos nesuluošinote kaimyno eilėje.

Tiesiog dabar jums užvirė kraujas iš pykčio, kadangi atpažinote save

Jeigu visa tai, kas išvardinta aukščiau, jus baisiai siutina, o ne nuteikia didelėms permainoms, reiškia, kad problema iš tiesų yra rimta.  Nedelsdami susimąstykite apie tai, kaip galėtumėte pagerinti savo gyvenimą, susidarykite aiškų planą ir ginkite nuo savęs neigiamas mintis. Sėkmė šypsosi tiems, kurie ja tiki.

Parengė Leonas GrybauskasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *