Prieš išsiskirdamos su vaikinu atsakykite sau į 5 klausimus

Net jeigu santykiai nesiklosto taip, kaip norėtumėte, ir jaučiate, kad reikėtų išsiskirti, galvoje vis tiek knibžda abejonės: „O gal tuos santykius dar galima reanimuoti?“ Kad lengviau galėtumėte apsispręsti ir nesikankintumėte be reikalo, psichologai pataria nuoširdžiai atsakyti sau į penkis klausimus. Tada jūsų situacija taps aiški, suvoksite, ką turite daryti.

Kokiu laiku jūs gyvenate?

Jeigu gyvenate ne dabartimi, o nuolat kabinatės į praeitį (prisimenate, kaip buvo gera kartu) arba fantazuojate apie ateitį („jis dar pasikeis, viskas susitvarkys“), tai jūsų reikalai prasti. Žinoma, pasąmonei neegzistuoja laikas, jai viskas – dabartis, tačiau susimąstykite, ar tikrai prisiminimų ir fantazijų pasaulis padeda jums jaustis gyvai. Galbūt jūsų galvoje egzistuoja artimo žmogaus idealas, kurį kruopščiai saugote, bet jis seniai neturi nieko bendra su savo prototipu? Gal jūs gyvenate su savo įsivaizduojamu kitu vaikinu?

Ar tarp jūsų įmanomas dialogas?

Bendraujant labai svarbu sugebėti klausyti ir išgirsti. Jeigu jums neįdomu tai, ką sako partneris, vadinasi, jis jūsų nedomina. Tas pats galioja ir jums. Ar dažnai girdite frazes „tai – nesvarbu, neturi reikšmės“, „aš nesiginčysiu su tavimi“, „ta tema verčiau pasikalbėk su draugėmis“? Jei taip, tai jis nėra jums artimas. Galbūt jūs vakarieniaujate prie vieno stalo ar net gulatės į vieną lovą, tačiau pora jus vadinti būtų neteisinga, jeigu nesugebate abu išsikalbėti nuoširdžiai ir būti išklausyti.

Ar gerbiate vienas kitą?

Jeigu negalite atsakyti teigiamai, susimąstykite, kas apskritai jus laiko kartu. Negalima mylėti žmogaus ir negerbti jo. Tai nebus tikra meilė. Už tokių jausmų slėpsis nesveikas emocinis poreikis turėti šalia tėvo vaidmenį atliekantį asmenį. Galbūt šį poreikį jums kompensuoja vaikinas. Protu jūs suvokiate, kad jis nėra jums artimas žmogus, per daug skiriasi jūsų vertybės, gyvenimo tikslai ir pasaulio suvokimas. Jūs liekate su juo, nes nuo vaikystės esate įpratusios prie varginančių ir sunkių santykių.

Ar norite susilaukti su juo vaikų?

Jeigu visai nenorite turėti vaikų, tai šis klausimas – ne jums. Atsakykite į jį tuo atveju, jeigu jūs apskritai ketinate kada nors tapti motina. Rimta priežastis bus išsiskirti su šiuo partneriu, jeigu nenorite, kad jis taptų jūsų vaikų tėvu. Jūs intuityviai suvokiate, kad jis yra nepatikimas žmogus. Jis – nepakankamai protingas, rūpestingas ir atsakingas, kad galėtų būti jūsų vaikų tėvu.

Gal jūs paprasčiausiai nenorite būti kartu su juo?

Ir jūs turite tam teisę. Kaip sakoma, per prievartą mielas nebūsi. Jus erzina jo požiūris, buvusios mielos „išskirtinės savybės“ virto trūkumais, o apie seksą net pagalvoti nenorite? Nekankinkite jo ir nesikankinkite pati. Atėjo laikas pripažinti, kad anksčiau buvote laimingi kartu, o dabar šio žmogaus buvimas šalia jus nervina. Galbūt vienintelis dalykas, kuris jus sulaiko, – kaltės jausmas? Jeigu jūs laukiate preteksto pasitraukti ir tikitės, kad partneris jums jį suteiks, tai verčiau nelaukite. Santykiams nutraukti nereikia priežasties, užtenka jūsų noro.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *