Protingų moterų silpnybės

Jeigu vadovausimės knygų patarimais ir daug pasiekusių moterų patirtimi, išmoksime siekti savo tikslų ir kontroliuoti emocijas, ar tikrai tapsime protingomis? Taip. Tačiau tai nereiškia, kad problemų bus mažiau.

Protinga moteris nuo kitų skiriasi net smulkmenose. Pavyzdžiui, užėjusi į avalynės parduotuvę, ji perka greitai ir būtent tai, ką planavo. Prie vakarinės suknelės reikia pilkų zomšinių batelių aukšta pakulne? Tokius ji ir renkasi.

Kitos moterys taip pat žino, ko joms reikia, bet atėjusios į parduotuvę pamiršta. Daugybė įvairių modelių, magiški žodžiai „Nuolaida“ ir „Akcija“, ryški spalva, paslaugios pardavėjos – visa tai padaro tokį neprognozuojamą poveikį, kad vietoje pilkų zomšinių batelių ji gali nusipirkti vyšninės spalvos ilgaaulius. Tuomet vyrui ir draugėms teisinsis, kodėl taip atsitiko. Graušis, sakys: „Na ir reikia būti tokiai kvailai!“. Kitą dieną bėgs į parduotuvę grąžinti pirkinį…

Jaučiate skirtumą? Kiek pirmu atveju viskas yra organizuota ir tikslu, tiek antruoju atveju neprognozuojama ir nenuoseklu. Iš kitos pusės, pirmu atveju bateliai tėra bateliai, o antruoju – kiek emocijų, kiek galimybių bendravimui ir juokams!

Žinoma, protingumas turi daug pliusų ir jo reikia siekti. Tačiau kartais gera pasielgti neapgalvotai, kalbėti viską, kas šauna į galvą, pirkti visokius niekniekius, žiūrėti pigius serialus, skaityti bulvarinę spaudą ir liežuvauti su draugėmis. Vienu žodžiu, daryti viską, apie ką norisi pasakyti: „Kaip tai kvaila“. Kam? Kad iš protingos moters nevirstumėt pernelyg protinga, nes tai jau ne privalumas, bet problema – ir jūsų pačios, ir jūsų draugų.

Viskas (pernelyg) konstruktyvu

Šimtai knygų ir žurnalų straipsnių žarsto patarimus, kaip teisingai spręsti konfliktus: neprarasti savitvardos, nesibarti, nevadinti vienam kito necenzūriniais žodžiais. Pirmiausia patariama išsiaiškinti, kurioje vietoje nesutampa jūsų interesai, o tuomet ramiai išdėstyti savo pageidavimus.

Pavyzdžiui, reikėtų sakyti: „Mielasis, aš jaučiu nuoskaudą, kai tu grįžti vėlai namo (pabrėžti „aš“ konfliktinėse situacijose labai svarbu). Žinoma, aš suprantu, kad tavo darbas labai atsakingas, tačiau dėl tavo susirinkimų, užtrunkančių iki vidurnakčio, mums pradeda trūkti bendravimo“. Konfliktas praktiškai išspręstas.

„Taip, man irgi labai gaila. Tačiau juk tu esi išskirtinė, tu juk protinga, turi suprasti, kad visa tai darau dėl darbo“, – atsako sutuoktinis. Jei po tokių žodžių pradėsite rėkti, svaidytis įtarimais („žinau aš tuos susirinkimus!“) ir grasinti skyrybomis, vadinasi, priversite abejoti savo išskirtinumu ir protu. Pernelyg protinga moteris negali taip elgtis, todėl panašiais žodžiais („tu juk protinga“) ja nuolat bus manipuliuojama.

Pernelyg protinga moteris dažnai būna ir pernelyg išauklėta. Ji neleis sau elgtis grubiai, netaktiškai ir impulsyviai. Iš visų jėgų ji stengsis tvardytis, kol įsivarys neurozę. Beje, santykiams tai irgi turi ne patį geriausią poveikį. Skatindami neigiamas partnerio emocijas (pavydą, pyktį), mes iš tikrųjų norime sulaukti patvirtinimo, kad jam rūpime.

Tačiau konstruktyvizmas ir šaltakraujiška ramybė gali priminti visišką abejingumą. Tai galioja ne tik šeimoje, bet ir santykiuose su draugais, net bendradarbiais. Analizuoti situaciją, daryti išvadas, vadovautis logika turi kiekviena moteris. Tačiau kartais riekia mokėti ir pravirkti, įsižeisti bei trinktelėti durimis.

Kitaip tariant, sukelti tikrą skandalą, o tuomet išeiti pašėlioti su draugėmis. Taip, toks elgesys nekonstruktyvus ir jo nepavadinsi protingu. Tačiau jis labai žmogiškas, todėl taps tik pliusu jūsų protui.

Viskas (pernelyg) gerai

Socialiniai psichologai, vertindami žmogaus santykį su gyvenimo įvykiais, naudoja terminą „kontrolės lokusas“. Žmogus, kuriam būdingas išorinis kontrolės lokusas, mano, kad visi jo pasiekimai ir nesėkmės yra atsitiktinis dalykas.

Žmonės su vidiniu lokusu įsitikinę, kad jie patys kontroliuoja savo gyvenimą ir viskas priklauso tik nuo jų pastangų. Protingos moterys priklauso antrajam tipui. Jos pasitiki savimi ir pasiekia visko, ko trokšta. Maža to, jos supranta, kad yra svarbūs ir antraeiliai dalykai. Pastariesiems ji nešvaistys nei savo laiko, nei pastangų.

Paprastos moterys gali kiekvieną dieną pergyventi dėl anytos: tai ji ne taip pažiūrėjo, tai telefonu kalbėjo pernelyg šaltai. Protingos moters anyta nelabai jaudina. Supratusi, kad būgštavimai gadina jos nuotaiką ir trukdo normaliai gyventi, taip pat žinodama, kad vyro mama keistis neketina, protinga marti tiesiog kitaip vertina situaciją: nereaguoja pernelyg jautriai, nepasiduoda emocijoms.

Galiausiai kolegoms pradėjus diskutuoti apie tai, kas yra anyta – žmogus ar monstras, ji tiesiog neturės ką pasakyti. Kalbant tema, jog „visi vyrai kiaulės“, ji taip pat veikiausiai pratylės.

Protingai moteriai visada viskas gerai – ir darbovietėje, ir namuose, ir santykiuose su pačia savimi. Nelabai sekasi tik su draugėmis. Kuo moteris protingesnė, tuo mažiau turi draugių – dėl to, kad moteriškos draugystės pagrindą sudaro kalbos, paskalos, patarimai.

Bendravimas su bičiuliais, beje, yra labai svarbus psichinės (ir fizinės) sveikatos faktorius. Su amžiumi tokio bendravimo poreikis tik auga. Taigi mokykitės pliurpti apie nieką, ieškokite temų diskusijoms ir pasakokite apie save juokingas ir nelabai juokingas istorijas.

(Pernelyg) aukštas savęs vertinimas

Protingos moterys paprastai labai gerai save vertina. Dėl šios priežasties jos kelia aukštus reikalavimus sau ir aplinkiniams. Tai yra gerai ir teisinga. Tačiau augant savivertei, prarandamas natūralus gyvenimiškas lankstumas.

Moteris, kuri išugdė savyje tokius bruožus kaip atkaklumas ir principingumas, labai sunkiai pergyvena, jeigu darbovietėje ar asmeniniame gyvenime kažkas pasisuka ne taip. Tokie žmonės patiria gilesnes gyvenimo krizes ir lėtinio nuovargio sindromą. Jiems sunkiau būna patirti gyvenimo džiaugsmą.

Ne pačiu geriausiu keliu susiklosto ir santykiai su artimaisiais: juk ir vyras, ir vaikai turi atitikti aukštus jos reikalavimus ir siekti tobulumo. Jeigu jie atsisako ką nors padaryti, jų laukia pretenzijos ir nepasitenkinimas. Taigi reikalavimų kartelę reikia mokėti nuleisti.

Žvelkite į gyvenimą šiek tiek paprasčiau. Galite judėti į priekį, tačiau tam tikru momentu reikia mokėti žengti žingsnį atgal. Bet net toje vietoje, kurioje tuo momentu atsidursite, jūs nepražūsite. Tuomet greičiau atrasite būdą, kaip ištaisyti situaciją ir žengti pirmyn. Juk jūs protinga moteris!

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *