Psichologinis savęs pažinimo testas. Ar gerai sutariate su savimi?

Originalas

Ar teisingai vertinate save? Kokia asmenybė esate: susiskaldžiusi ar vientisa? Ar gerai jaučiatės „savo kailyje? Visa tai galima nesunkiai išsiaiškinti, atlikus toliau pateikiamą savęs pripažinimo testą.

Psichologinis asmenybės testas

1. Atsistokite prieš veidrodį taip, kad gerai matytumėte savo veidą. Pažvelkite atidžiai į veidą. Padarykite porą grimasų. Tada pasakykite sau garsiai: „Aš patinku sau.“ Dar kartą. Ir dar kartą.

Įsiklausykite į savo vidų ir pajuskite aidą, rezonansą viduje. Ar dar kvėpuojate? Ar stovite sulaikę kvapą? Gal šypsotės kreivai su atsiprašymo išraiška? Ar galėjote, kai tarėte šiuos žodžius, tiesiai, nemirksėdami žvelgti savo atvaizdui į akis? Ar kai kurios kūno dalys vis dar įsitempusios, ar esate visai atsipalaidavę? Kyla jausmų, nuotaikų, minčių, prisiminimų? Kokie?

2. Dabar išsirenkite visai ir atsistokite prieš didelį veidrodį, kad galėtumėte matyti visą savo kūną. Apžiūrėkite save atidžiai, pasisukiokite į dešinę ir kairę. Pažvelkite pro pečius atgal, kad matytumėte nugarą. Tada pasakykite sau vėl žvelgdami tiesiai į akis: „Aš patinku sau.“ Pakartokite tris kartus. Ir įsijauskite į save kaip pirmame pratime.

3. Apsirenkite ar likite be drabužių, kaip norite, ir padarykite tą pratimą dar tris kartus. Įsivaizduokite, kad pusračiu aplink jus stovi jūsų tėvai, viršininkas, partneris ar partnerė ir mažiausiai vienas buvęs mokytojas, kai jūs tris kartus garsiai ir aiškiai ištariate sakinį: „Aš patinku sau“, nenuleisdami žvilgsnio nuo savo akių. Įsijauskite į save kaip anksčiau.

Jei sugebėjote šį testą atlikti iš tikrųjų net visus tris etapus ir įstengėte išlikti atsipalaidavę bei smagūs – nuoširdžiai sveikiname jus! Toliau skaityti jums nėra reikalo!

Jeigu jūs atlikote testą ir kažkuriuo momentu patyrėte nemalonių pojūčių, taip pat sveikiname jus! Jums užtenka drąsos gilintis į šią temą ir tyrinėti savo vidinius vertinimus. Netrukus pateiksime jums kelis patarimus.

Jeigu, skaitant tekstą, jums pasidarė nejauku, nemalonu? Arba jūs vengėte realybėje atlikti testą, sveikiname! Jūs pastebėjote, kad jums trūksta sąjungininko, kuris būtų jums visiškai lojalus ir ištikimas, nesvarbu, kokie jūs esate, ką darote ir kaip jaučiatės, – jūsų paties! Jums taip pat bus naudingi toliau pateikiami patarimai.

1 pratimas: noras ir tikrovė

Atidžiai panagrinėkite įvairius savo gyvenimo aspektus. Siūlome tokius orientacinius aspektus, kuriuos, žinoma, galite papildyti ar pakoreguoti pagal save, tačiau turėkite galvoje, kad 10 punktų yra patogiausias skaičius, su kuriuo vėliau bus lengva atlikti aritmetinius skaičiavimus.

• jūsų gyvenamoji vieta (situacija),

• kasdieniai įpročiai,

• mitybos įpročiai,

• galimos priklausomybės (rūkymas, alkoholis, televizoriaus žiūrėjimas, sėdėjimas prie kompiuterio ir kt.),

• sveikatos būklė,

• išvaizda, figūra, rengimosi ypatybės,

• išsilavinimas, profesija, intelektas,

• finansinė padėtis,

• partnerio turėjimas ar neturėjimas,

• šeiminė padėtis.

Sudarykite savo gyvenimo aspektų sąrašą. Susimąstykite ties kiekvienu punktu. Jeigu esate visiškai patenkinti savo situacija (tikrovė sutampa su jūsų norais), parašykite prie to punkto 100 proc.

Jeigu su kuriuo nors aspektu susiję jūsų norai visai prieštarauja tikrovei, parašykite 0 proc.

Įvertinkite procentais savo situaciją pagal kiekvieną aspektą, kiek reali padėtis patenkina jūsų pageidavimus.

Ramiai patikrinkite dar kartą ir pakoreguokite skaičius, jei reikia.

Tada sudėkite visus skaičius. Padalykite gautą sumą iš 10.

Atsakymo skaičius pasakys jums, kiek procentų esate patenkinti savo gyvenimu.

Dabar jūs turite konkrečią savo pasitenkinimo gyvenimu procentinę išraišką.

Pasvarstykite, ar norite, kad jūsų pasitenkinimo gyvenimu procentas būtų didesnis? Jei taip, kviečiame jus tęsti toliau.  Jei ne, tai viskas tvarka – galite atsipalaiduoti ir toliau mėgautis savo gyvenimu!Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *