Puikybė – svarbiausias moters priešas

Puikybė, išpuikimas šeimyniniuose santykiuose turi daug kaukių. O svarbiausia iš jų – aukos būsena.

Pati didžiausia problema santykiuose – puikybė. Nesugebėjimas vertinti ir gerbti vyro.

Puikybė – tai visada troškimas ir siekis pakilti aukščiau kito žmogaus. Ir šitą troškimą gali maskuoti pačios įvairiausios kaukės.

Globėjiškumas. Moteris galvoja ir sako: „Be manęs jis niekam tikęs“, „Aš geriau žinau, ką jis turi daryti!“

Perdėtas kontroliavimas ir įsitikinimas, kad įvykiai turi klostytis tik pagal moterišką scenarijų.

Vyro interesų ir pomėgių nepaisymas. Visi vyro užsiėmimai atrodo kvaili ir beprasmiški.

Smerkimas dėl „neteisingų“ poelgių. Gulintis ant sofos vyras – blogis, o grubi ir amžinai rėkianti moteris, – normalu.

Nuoskaudos, įsižeidimai. Mes įsižeidžiame, kai manome, jog žmogus neteisus, juk mes geriau žinome, ką ir kaip turi daryti kitas žmogus.

Tarkavimas. Nesibaigiantys aiškinimai, kad vyras turi tapti geresniu ir kaip jis tai turi padaryti, jo veiksmų kritika, nurodymai, kaip reikia elgtis. Mes, be jokios abejonės, tokiais momentais jaučiamės DIDELĖS ir absoliučiai TEISIOS, o mūsų vyriškis – mažas, neprotaujantis, bejėgis žmogelis, kaltas dėl mūsų „nepavykusio“ gyvenimo.

Skandalai. Skandalas turi vieną vienintelę paskirtį – kad vyras paklustų ir pripažintų, jog moteris „teisi“.

Nuvertinimas ir pažeminimai. Pavyzdžiui, frazės: „O kuo man daugiau pasikliauti? Tik savimi!“ arba „Nebūk boba!“, „Pas visas vyrai kaip vyrai, o maniškis…“

Ir pati svarbiausia kaukė – aukos būsena.

Taip, taip!

Kai moteris laiko save nelaiminga ir nepelnytai nuskriausta. Kai laiko save auka. Žinote, kame čia puikybė? „Aš čia niekuo dėta, esu visa tokia balta ir pūkuota, kalta – ne aš“.

Aukos visada suverčia visą kaltę kitiems. Aš – gera, jie – blogi. Ar tai įmanoma? Žinoma, ne, viskas, kas vyksta mūsų gyvenime, vyksta tik mūsų pačių, mūsų minčių, jausmų, veiksmų dėka. Viskame esama naudos. Jeigu kaltas vyras, vadinasi, aš jo fone esu gerutė.

Kai tik pas mane į konsultaciją ateina moteris ir pradeda skųstis vyru, iškart matau – puikybės joje tiek, kad galima kibirais semti.

Visos aukos iš tikrųjų yra užsiropštusios aukščiau savo „skriaudėjų“. Visos aukos – išpuikusios, kenčiančios nuo perdėto savo pranašumo jausmo. Nors pripažįsta tai labai sunkiai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *