Santykiai. Vyriškos ir moteriškos iliuzijos

Kodėl sutrinka vyro ir moters santykiai? Dėl visko kaltos abipusės iliuzijos.

Iš savo terapinės patirties matau, kad iliuzijos tampa nesantaikos šeimoje priežastimi. Kai moteris ir vyras turi savų idėjų, kuria linkme turėtų vystytis jų santykiai, tačiau tomis idėjomis nesidalija. Kyla begalė nuoskaudų ir konfliktų, o paskui ir skyrybų, tačiau žmonės taip ir nesuvokia, kas yra tikroji jų problemos priežastis.

Taip, dažniausia priežastis – tai lūkesčiai, kurių realiame gyvenime neturi absoliučiai jokio pagrindo. Kiekvienas iš partnerių savo vaizduotėje nusipiešė idealios įvykių raidos paveikslą, daugelį metų saugojo ir puoselėjo šias fantazijas. Ir kiekvienas tų išsigalvojimų susidūrimas su realybe buvo vis skaudesnis ir skaudesnis. Ir štai partneriai galvoja: „Galbūt mes pernelyg skirtingi? Galbūt nebeverta būti kartu?”

Kokias iliuzijas susikuria vyrai?

Labiausiai paplitusi vyrų iliuzija santykiuose – tikėjimas, kad moteris priims jį tokį, koks jis yra. Jam nereikia keistis, dirbti su savimi, koreguoti savo vidinių nuostatų ir įsitikinimų. Tereikia susirasti moterį, kuri būtų pakankamai „išmintinga“, kad priimtų jį tokį, koks jis gimė.

„Turėjau 3 santuokas. Ir visuose santykiuose nejaučiau, kad moteris mane priimtų tokiu, koks esu. O man tai yra principinis dalykas, kadangi nesiruošiu taikytis ir derintis prie svetimų idėjų “, – pasakoja vienas iš mano pacientų.

Kokias iliuzijas susikuria moterys?

Didžioji dauguma moterų turi iliuziją, jog vyras dėl meilės padarys viską. Jis dirbs su savimi taip, kad neatpažįstamai pasikeis. Jis sulaužys visus savo vidinius barjerus ir taps tokiu vyriškiu, kokio reikia būtent šiai moteriai. Jis palaidos savo ambicijas ir principus, kad tik mylimoji jaustųsi gerai.

„Ankstesniuose santykiuose nuolat laukiau vyro aktyvumo. Priėjau prie to, kad atviru tekstu ėmiau aiškinti, ko man trūksta. Dažniausiai man trūko romantikos ir dėmesio iš jo pusės. Tačiau jis arba apsimesdavo, kad nesupranta, arba išties nesuprasdavo“, – pasakoja pacientė.

Jei pastebėjote, kad santykiuose turite daug niekuo nepagrįstų iliuzijų, laikas pradėti dirbti su savimi.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *