Santykiams kenkiantys įpročiai

Romantika ir meilė – tai ne tik bendros atostogų nuotraukos, vakarienės žvakių šviesoje ir aistringas seksas. Dviejų žmonių santykiai yra abiejų partnerių darbas. Vardan santykių harmonijos, tenka padirbėti ne tik juos kuriant, bet ir su savimi. Pagrindinė santykių užduotis – padaryti žmones laimingus, o tai reiškia, kad turėtumėte dėti visas pastangas, kad mylimasis jaustųsi komfortiškai.

Pateikiame sąrašą įpročių, kurių reikėtų atsikratyti, vardan geros judviejų ateities.

Bandymai jį/ją patobulinti

Niekas nėra tobulas, todėl nesitikėkite to iš savo partnerio. Vienas dalykas – pakoreguoti aprangos stilių ar įskiepyti įprotį pasikloti lovą. Tačiau yra trūkumų, kurie niekur neišnyks, todėl jums reikia paprasčiausiai nuspręsti, priimate juos, ar ne.

Trūkumų kritika

Labiausiai žeidžia pačių artimiausių žmonių žodžiai, todėl kritika šeimos viduje gali priversti žmogų jaustis gniuždomu ir sukelti visiškai nereikalingą agresiją. Apie trūkumus verta kalbėti švelniai ir taktiškai.

Viešas jausmų demonstravimas

Viešas jausmų demonstravimas gali ne tik priversti praeivius pasijusti nejaukiai, bet ir tapti bergždžiu bandymu kompensuoti realias santykių spragas. Intymius švelnumus geriausia palikti miegamajame arba namų vaizdo įrašui.

Santykių aiškinimasis

Viešas santykių aiškinimasis verčia pasijausti nepatogiai ir konflikto dalyvius, ir visiems jo liudininkams. Partneriai jaučiasi įžeisti ir sužeisti, o tai negali turėti santykiams teigiamos įtakos.

Pastangos išvengti konfliktų

Santykiuose nesutarimai neišvengiami, tačiau be atviro konflikto kompromiso pasiekti neįmanoma. Argumentuotas ginčas – tai bandymas surasti bendrą vardiklį, o problemų nutylėjimas nieko gero neduos.

Nekalbėjimas apie jausmus

Žmonės, netgi patys artimiausi, nemoka skaityti minčių. Net jeigu jau milijoną kartų kalbėjote apie savo jausmus ir jie lieka nepakitę, šalia esantis žmogus gali to tiesiog nežinoti. Meilės žodžiai daro santykius stipresniais ir šiltesniais.

Užslėptos nuoskaudos

Visi žmonės klysta, o jei nuspręsite atleisti, tai turite padaryti ne tik žodžiais, bet ir širdimi. Priešingu atveju užslėpta nuoskauda gali padaryti galą viskam, kas jūsų santykiuose buvo šviesaus.

Nesavalaikiai pokalbiai

Rimtus klausimus, ar tai būtų ateities planai, ar finansiniai šeimos reikalai, geriausia aptarti tuo metu, kai abu partneriai turi tam laiko ir jėgų. Po sunkios darbo dienos ar pakeliui į vakarėlį paprasta diskusija gali sukelti diskomfortą ar netgi konfliktą.

Taškų skaičiavimas

Taip, santykiai yra lygiavertis abiejų partnerių darbas, tačiau juose negalima skaičiuoti taškų tarsi sporto rungtynėse. „Šią savaitę tu gaminai vakarienę tik 2 kartus, o aš – 3, dabar tavo eilė“, „Šiemet padovanojau tau 3 romantiškas staigmenas, o tu – tik vieną, aš tau skolingas“. Toks skaičiavimas sugriauna visą romantiką, o santykius paverčia nesibaigiančia konkurencija.

Šnipinėjimas

Raktas į santykius – pasitikėjimas. Jei nepasitikite savo antrąja puse, apie kokią harmoniją jūsų poroje galime kalbėti? Gerbkite mylimo žmogaus privatumą. Kitų žmonių žinučių, elektroninių laiškų skaitymas ir kišenių tikrinimas – tai ne meilė.

Nevaldomas pavydas

Pavydas – pats savaime yra blogas jausmas. Be to, pavydas dažniausiai signalizuoja apie rimtesnes problemas, nesvarbu, kas tai būtų – nepasitikėjimas santykiais ar partneriu. Kartais tai byloja apie pavyduolio problemas su savo saviverte.

Atsipalaidavimas

Neretai santykiuose esantys žmonės priauga papildomų kilogramų, nustoja save prižiūrėti ir tarsi atsipalaiduoja. Dėl to abu partneriai jaučiasi labiau nelaimingi ir nepatenkinti savimi bei vienas kitu, juk santykiai sukurti tam, kad žmonės kartu taptų geresni ir stipresni.

Palyginimai

Gerbkite savo pasirinkimą ir nustokite lyginti partnerį su kuo nors kitu. Gyvenimo kelyje sutinkame daugybę skirtingų žmonių, galbūt kažkas iš jų jums pasirodys patrauklesnis, protingesnis ar sėkmingesnis, nei jūsų antroji pusė, tačiau tai neturėtų jūsų jaudinti. Jums yra tik vienas tobulas žmogus – tasai, kurį jūs patys išsirinkote. Palyginimai žemina ir nuvertina jus abu.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.