Santykių scenarijus

Daugelis žmonių, gyvenantys jau antruose ar trečiuose santykiuose, tam tikru momentu staiga su nuostaba supranta, kad žino, kas bus toliau, kaip toliau ims klostytis šie santykiai. Kitaip sakant, jie atpažįsta santykių scenarijų.

Kas yra santykiai?

Atrodytų, tai savaime aiškus, atsakymo nereikalaujantis klausimas, tačiau iš tikrųjų ne visi supranta šio termino esmę. Kalbant apie romantiškus monogamiškus santykius, mes turime omenyje dviejų žmonių sąveiką, kurios tikslas – užmegzti ir palaikyti glaudų psichologinį, mentalinį ir intymų ryšį.

Iš kur atsiranda santykių vystymosi scenarijus?

Ryškiausias pavyzdys – mūsų tėvai. Natūralu, kad jeigu vaikas auga nepilnoje šeimoje ar jo tėvų santykiai nėra sveiki, tai visa tai paliks ryškų pėdsaką ir tolimesniame, jau suaugusiame gyvenime.

Sekantis žingsnis – bendraamžių ar vyresnių aplink esančių žmonių stebėjimas ir asmeninė patirtis. Galiausiai susiklosto visiškai suprantamas paveikslas: pažintis, bendravimas, pasiūlymas susitikinėti, saldainių-puokščių laikotarpis ir t.t. Tačiau ši schema labai bendra, abstrakti, o déjà vu jausmas, apie kurį kalbėjome pradžioje (jau žinau, kaip viskas klostysis toliau) dažniausiai susijęs su labiau individualiais dalykais. Jausmas susideda iš mūsų asmeninės patirties ir polinkių. Kartais mes tiesiog nežinome, kaip galima būtų pasielgti kitaip, nei buvome pratę tėvų šeimoje.

Kodėl scenarijai kartojasi, jei susitikinėjame su skirtingais žmonėmis?

Ne mes vieni stebėjome aplinkinius ir mokėmės iš jų. Čia suveikia visuomenėje nusistovėjusi stereotipų sistema. Berniukas dovanoja mergaitei gėlių, sako komplimentus, merginos susigėdusios nuleidžia akis ir daro taip, kad jų reikėtų siekti. Kai kurie žmonės nesupranta, kaip viskas gali būti kitaip – be šios praeityje įgytos patirties. Abu partneriai eina pramintu takeliu, labiau linkę keisti save, negu nusistovėjusias normas, tame tarpe ir dėl to, kad baiminasi nesėkmių.

Akivaizdu, kad santykių kūrimas yra kiekvieno asmeninis reikalas, todėl galime tik rekomenduoti į tai žiūrėti sąmoningiau – sekti senu ir pažįstamu scenarijumi ar bandyti žengti nauju keliu – tai jūsų pasirinkimas, turėkite tai omenyje, kai staiga tai, kas vyksta tarp jūsų ir artimo žmogaus pasirodys pažįstama ir nuvalkiota. Bet kokiu atveju, niekada nevėlu aptarti šį klausimą su savo partneriu.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *