Santykius ir šeimą sugriaunančios frazės

Žodžiai, verčiantys kitą žmogų pasijausti kaltu. „Tu vėl koridoriuje neišsivalei kojų”, „Tu vėl pavėlavai į darbą”, „Tu kaip visada nenupirkai duonos” ir t.t. Atkreipkite dėmesį, kad skirtingai nuo konstruktyvios kritikos, kurios tikslas – pagerinti situaciją ir santykius su mylimu žmogumi, šitie pasisakymai yra kaip savotiška „bausmė”. Svarbiausias jų tikslas – priversti paklusti. Ne atsitiktinai frazėse naudojami apibendrinantys žodžiai, kuriuos sunku nuneigti: vėl, ir vėl, kaip visada…

Žodžiai, sukeliantys žmogui gėdos jausmą. „Kaip tu galėjai taip padaryti?”, „Tik nepadorūs žmonės gali taip elgtis”. Šiomis frazėmis provokuojame, kad žmogus gėdingai pabruktų uodegą: „Ir iš tiesų, koks aš bjaurybė”, „Koks aš niekšas”, „Esu nevertas/neverta su tavimi bendrauti ir gyventi”.

Žodžiai, niekinantys kito žmogaus šeimą ar giminę. „O štai mano šeimoje apskritai nepriimta keiktis”, „Tu kaip tavo mama – tokia pati paršelė”.

Žodžiai žeminantys vyrišką/moterišką orumą. „Oi, oi, oi, irgi mat vyras!”, „Kam rūpi ta tavo figūrą, irgi lobis atsirado!”

Žodžiai, pabrėžiantys artimo žmogaus silpnas puses ir beteisiškumą. „Kas tu toks/tokia, kad man tai aiškintum”, „Šitas butas tau nepriklauso, jis man iš tėvų atiteko”, „Tu net marškinių išsilyginti nesugebi”.

Žodžiai, interpretuojantys partnerio vidinį gyvenimą. „Tu tik apie savo naudą ir tegalvoji”, „Tu mane specialiai skaudini”.

Žodžiai, pabrėžiantys nenorą tenkinti vyro/žmonos poreikių. „Tu rimtai manai, kad man dviese su tavimi pabūti norisi?”, „Neturiu jokio noro aiškintis su tavimi santykių”.

Žodžiai, nuvertinantys kito žmogaus reikšmingumą ir reikalingumą. „Aš tai jau tiksliai be tavęs išgyvensiu”, „Aš tavęs apskritai niekada nemylėjau – iš gailesčio gyvenau ir vaikų labui”.

Žodžiai ir veiksmai, rodantys artimo žmogaus nepaisymą, atstūmimą, ignoravimą, santykių su juo nutraukimą. „Aš su tavimi tokiu net kalbėtis nenoriu”, Nenoriu daugiau tavęs matyti”, „Eik miegoti į kitą kambarį”.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *