Santykius žlugdančios frazės

Kokių išsireiškimų reikėtų vengti, jeigu jums brangūs santykiai su šiuo žmogumi?

„O štai su savo buvusiu man tokių problemų neiškildavo…”

Viena pražūtingiausių frazių, ypač jei kalba eina apie seksą. Maža to, kad lyginate savo lyg ir vienintelį, lyg ir nepakartojamą, lyg ir mylimą žmogų su kitais, tai dar ir darote tai ne jo naudai. Partneriui akimirksniu iškyla klausimas: „Tai kodėl tu su juo tokiu nuostabiu išsiskyrei?” Kad ir kokie būtų buvę jūsų ankstesni santykiai, nereikia badyti į juos dabartinio jūsų partnerio nosies. Geriau susikoncentruokite į gerus dabartinio mylimojo bruožus, į tai, ką malonaus jis jūsų labui daro.

„Kam tu toks reikalingas, išskyrus mane?”

Baisi klaida – partnerio nuvertinimas. Jeigu jis toks niekam tikęs, tai kodėl tu vis dar su juo? Žymiai protingiau vertinti greta esantį žmogų, parodyti, jog branginate jį, kitaip jis gali jums asmeniškai atvesti ir parodyti visus ir visas, kam jis išties reikalingas.

„Tu amžinai…”

Čia net nesvarbu, kuo frazė bus pratęsta. Net jei partneris realiai kelis kartus iš eilės padarė tą pačią klaidą, nereikia apibendrinti. Tokios frazės, kaip „Tu amžinai vėluoji”, „Tu amžinai netesi pažadų” duoda suprasti, kad šansų pasitaisyti jau nebėra, santykiai pasmerkti. Įsivaizduokite, ką jaučia žmogus, kuris puikiai prisiminė, kaip 20 kartų ištesėjo žodį, o du kartus neištesėjo. Tokiomis frazėmis parodote, kad absoliučiai nevertinate viso to, ką partneris nuveikė jūsų labui, bet užtat akylai sekate menkiausias jo klaidas. Vertėtų susikoncentruoti į pozityvą, o ne į prasižengimus.

„Galėjai ir pats susiprotėti”

Galėjo. Tačiau kam tada reikalinga jūs? Jei turite su šiuo žmogumi santykius, pasitikite juo, tai kodėl negalima tiesiai pasakyti, ko jums norisi? Vyrai labai prastai orientuojasi užuominose, tai psichologinis faktas. Ir aiškiaregiai, ekstrasensai jie nelabai kokie. Dėl to įsivaizduokite žmogaus savijautą: jis nepadarė to, ko jūs jo neprašėte, ir dabar jūs dėl to jam priekaištaujate. Pasityčiojimas iš sveiko proto. Jeigu jums išties kažko reikia – sakykite tiesiai.

„Jeigu tu mane išties mylėtum, tai…”

Patikėkite, jeigu šitas žmogus jūsų nemylėtų, jis tikrai nepakęstų šalia savęs tokios manipuliatorės. Neskelbkite ultimatumų ir net nemėginkite valdyti, kontroliuoti partnerio, juo manipuliuoti. Kam jums reikalingas absoliučiai priklausomas žmogus, neturintis savo nuomonės, jei tik jūs ne kokia nors psichologinė smurtautoja? Sveiki santykiai – tai du atskiri, savarankiški, skirtingi žmonės, kurie kiekvieną dieną daro sprendimą būti kartu. Jūs gi būtent šito siekiate?

Į problemas, žinoma, neverta numoti ranka, būtina dirbti su savimi, užuot pliurpus gražias ar negražias abstrakčias frazes. Būtina turėti galvoje, kad kritika turi būti konstruktyvi. Paprasčiau tariant, kritikos pagalba jūs neieškote atsakymo į klausimą „Kas kaltas?”. Jūs ieškote problemos sprendimo, siekiate pagerinti santykius.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *