Savęs ribojimas mitybos sferoje veda į vienatvę

Kaip rodo Kornelio universitete atlikti tyrimai, žmonės, turintys įvairių mitybos apribojimų, dažniau nei kiti jaučiasi vienišais. Tai gali būti susiję su dietomis, alergijomis, sveikatos problemomis, religiniais įsitikinimais,

Tarp susirinkusiųjų prie vieno stalo kyla nesusipratimų dėl maisto. Nors asmuo fiziškai dalyvauja pasisėdėjime, dėl mitybos apribojimo jis jaučiasi atstumtas. Jis negali valgyti tų pačių patiekalų, kaip ir kiti užstalės dalyviai, todėl kyla bendravimo sunkumų.

Pasak tyrimo vadovės, Aukštosios vadybos mokyklos rinkodaros docentės Caitlin Woolley, vienatvę kenčia ir suaugusieji, ir vaikai. Tačiau suaugusieji kenčia žymiai dažniau, kadangi laikosi įvairių dietų, kartais – vegetariško gyvenimo būdo.

Dažnai kyla rimtų nesutarimų dėl mitybos. Žmonės nesupranta ir nepriima jokių apribojimų oponento mityboje. Priekaištai ir pretenzijos sukelia konfliktus.

Kartu valgant, tarp žmonių susiformuoja ryšys. Net nepažįstami žmonės ima pasitikėti vienas kitu greičiau, jei valgo tą patį maistą. Tačiau dietos atstumia pašnekovus, padaugėja „mitybinės vienatvės“ atvejų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *